Pavel Ryšavý
17. února 2021 • 11:20

Žádná záplata, ale hvězda. Poulíček je eso na buly, sní o zahraniční štaci

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Celý Pittsburgh žil Jágrem. Co legendu baví kromě hokeje? Sleduje moudra na Instagramu
Petržela: Slavii chybí fotbalovost, Sparta mě baví víc. Ale raději bez Panáka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už žádná výplň sestavy. Z Patrika Poulíčka (27) vyrostl v Pardubicích výrazný útočník. Specializace? Stoprocentně vhazování, tady patří mezi nejlepší hráče v extralize. Při oslabení připomíná obětavostí Tomáše Rolinka. Výrazně zvedá i ofenzivní čísla, není jen expert na defenzivu. Vlastně zase tak moc nechybělo a s hokejem praštil. „Nejsem si úplně jistý, že jsem vždycky pracoval tak, jak pracuju poslední roky,“ poví dnes upřímně.Nejít hrát, ale vyhrát. Zlepšit se. Být zítra lepší než dnes. Mohou to být sportovní fráze, do kterých se dá zabalit i průměr, jen hezká slova. A když je to realita podpořená i čísly? Pak z toho může být příjemná hokejová pohádka a z obyčejného hráče může vyrůst takový, jehož chce mít každý trenér při zápase na ledě. Do téhle skupiny se přesně vypracoval pardubický útočník Patrik Poulíček.

Když ještě chodili lidi na hokej, seděl zraněný na tribuně a dal se do řeči s jedním fanouškem. Řekl mu, že má sen vyhrát s Dynamem titul. „Bylo to rok a půl zpátky, smál se mi,“ usmívá se Poulíček. „Vyrostl jsem tady, bylo by úžasný něčeho takového dosáhnout,“ zasní se na chvíli. Ano, teď to nezní jako taková bláznivina. Zvedá se celý klub a on hraje důležitou roli.

Ve 27 letech má střední útočník i vlastní mety, kam chce vyrůst. „Jednoznačně bych se chtěl dostat do reprezentace a postupně si vybudovat takovou pozici, abych dosáhl na zahraniční angažmá, uhrál si ho, posunul se v kariéře dál,“ plánuje. Když vidíte, jak se pořád sune nahoru? Ne, taky to není jen nějaké plácnutí. Ještě pořád si může vydřít jedinou a velkou šanci.

Dřina se vyplácí

Postupně se dostal do extraligového kádru. A vypracoval si silnou pozici. Nic neubírá ze svého obětavého stylu hokeje, který vynikne především při oslabení. Navíc zvedá vlastní ofenzivní čísla.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
48. kolo
Články odjinud


Články odjinud