Tresty v extralize: Kubiš bude pykat čtyři zápasy, stopky i pro beky Rytířů | iSport.cz
12. října 2021 • 16:24

Tresty v extralize: Kubiš bude pykat čtyři zápasy, stopky i pro beky Rytířů

Autor: ČTK, adl
0
Pardubice - Sparta: Minčev přidává třetí zásah! Haraslínova patička nastartovala akci
SESTŘIH: Sparta Praha - Kladno 3:4sn. Rytíři otočili skóre v závěru a berou dva body

Hokejový útočník Pavel Kubiš ze Zlína dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za faul na plzeňského obránce Lukáše Kaňáka v utkání 13. kola. Dva zápasy nuceně vynechají obránci Jakub Suchánek a Marek Baránek z Kladna za zákroky na mladoboleslavské hráče Tomáše Fořta a Davida Šťastného, kterých se dopustili také v neděli.

Kubiš fauloval Kaňáka na konci druhé třetiny a od hlavních rozhodčích Vladimíra Pešiny a Luďka Pilného dostal trest na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. V úterý mu navíc disciplinární komise zastavila činnost. „Zákrok byl veden na protihráče, který krátce před tím odehrál kotouč a nacházel se ve zranitelném postavení s minimální možností obrany. Hráč se rozhodl situace využít a protihráče atakoval, přičemž ho zjevně zasáhl do oblasti hlavy,“ uvedl předseda komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě.

Kapitán Beranů, který dostal vedle třízápasového trestu i pokutu ve výši 10 procent měsíčního platu, vynechá v součtu čtyři utkání. Automatický jednozápasový trest dostal za dosažení hranice 40 bodů v evidenci trestů. Kubiš totiž dostal trest na pět minut a do konce utkání i v předešlém duelu v Pardubicích.

SESTŘIH: Plzeň - Zlín 4:1. Rozjetý Blomstrand prohloubil trápení Beranů

Suchánek a Baránek dostali dvouzápasové tresty za fauly také ve 13. kole. Suchánek nedovoleně atakoval Fořta ve druhé třetině. „Zákrok byl veden na protihráče, který se předtím neúspěšně pokusil o zakončení a měl minimální možnost se zásahu bránit. Hráč nejdříve sekl holí do prostoru jeho hokejky a následně ho holí drženou v obou rukách cíleně a s razancí zasáhl do levé části obličeje,“ řekl Ujčík.

Druhý kladenský bek Baránek v závěru utkání při kladenské power play v rozporu s pravidly dohrál krátce po přerušení hry Šťastného. „Hráč nejdříve zabránil holí soupeři, aby souběžně s přerušením vystřelil a následně ho - již po odpískání - zasáhl cíleně zdviženým ramenem do obličeje,“ uvedl Ujčík.

Pokutu za nesportovní chování ve výši 5000 korun od disciplinární komise dostali další kladenský obránce Jake Dotchin a útočník Českých Budějovic Milan Gulaš. Kanaďan Dotchin byl dodatečně potrestán za to, že „teatrálními gesty a nepřípustnými slovními výpady“ protestoval proti uloženému trestu v zápase 12. kola proti Plzni. Kapitán Motoru v zápase 10. kola proti Spartě i „přes výzvy, aby po vysvětlení výroku opustil prostor blízký rozhodčímu, pokračoval v protestech proti jeho rozhodnutí“.

Plzeň - Zlín: Hostující Žižka dostal trest do konce utkání za sestřelení Kaňáka

Mladá Boleslav - Kladno: Utkání zpestřil zápasnický souboj domácího Stránského se Suchánkem

Útočník Mladé Boleslavi Jan Stránský se porval s kladenským bekem Jakubem Suchánkem