Květoslav Šimek
29. ledna 2022 • 14:26

Ztráta pro Vítkovice i Lotyšsko. Bukarts přijde o ZOH, Dotchin mu zlomil prst

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Martin Fenin ve Studiu iSport o Frankfurtu i vazbě v Barceloně
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 3:1. Domácí získali premiérový pohár
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl to být jeho poslední zápas před odletem na olympiádu. Lotyšský útočník Roberts Bukarts (31) nedohrál duel s Kladnem (2:1p), po sekyře obránce Jacoba Dotchina má zlomený prst. Ohromná ztráta je to i pro Vítkovice, o svého nejproduktivnějšího hráče (8+18) mohou přijít až do konce základní části.„Roberts dostal v závěru zápasu sekyru do oblasti ruky,“ řekl pro klubové stránky Roman Šimíček, sportovní ředitel Vítkovic. „Okamžitě po tomto zásahu putoval na ošetřovnu a následně musel na rentgen a další vyšetření. Lékaři zjistili, že má komplikovanou zlomeninu prstu. To znamená, že nebude moci reprezentovat Lotyšsko na olympiádě a čeká jej dlouhá rekonvalescence. Původní odhady počítají s tím, že minimálně do konce základní části nebude moci hrát.“

Bukarts se zranil minutu a půl před koncem základní hrací doby. Ostravané hráli za nerozhodného stavu 1:1 přesilovku. Kladenský obránce Dotchin mu chtěl zespoda zvednout hokejku, ale trefil ho do ruky. Lotyšský útočník poté s pošramocenou rukou marně reklamoval u sudích faul.

O víkendu se přitom měl přesunout do Lotyšska na sraz reprezentace a pak odletět do Pekingu. Zlomený prst a dlouhá rekonvalescence mu ovšem olympiádu sebrali.

HC VÍTKOVICE RIDERA Vše o klubu ZDE

 

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
2
Semifinále
Články odjinud


Články odjinud