Miroslav Horák
13. prosince 2022 • 04:50

Kýhos o práci v Brně: Majitel vytvořil skvělou značku, ale jde sám proti sobě

Vstoupit do diskuse
4
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Návrat kotle může Spartě přihrát titul, říká Hašek. Co s ním zažil sám?
SESTŘIH: Slavia - Olomouc 4:0. Kanonádu řídil střídající Zafeiris
VŠECHNA VIDEA ZDE

Extraligoví fanoušci vyhlásili Martina Pešouta trenérem měsíce října. Kometa sbírala jeden triumf za druhým, v daném termínu prohrála jediný z deseti duelů. Následoval listopadový zvrat, podobná série, leč proher. A marné oživování churavějícího pacienta ještě zkraje prosince. V pondělí ráno 56letý kouč dostal padáka, místo hlavního trenéra zaujme Patrik Martinec, před pěti týdny odvolaná pravá ruka Pavla Patery ve Spartě.Proč Kometa tak často hýbe s trenérským štábem? „Libor Zábranský zachránil Kometu, vytvořil z ní skvělou značku a vynikající zábavu pro fanoušky. Ale jde sám proti sobě, když se neustále plete mezi trenéry,“ říká v rozhovoru pro iSport Premium Vladimír Kýhos, někdejší trenér Komety, s níž vybojoval stříbro (2014) a bronz (2015).

S odvolaným Martinem Pešoutem jste v Brně dříve trénoval, platili jste za sehrannou dvojicí. Zarazilo vás jeho odvolání?
„Když jsem se dozvěděl, že jde Martin do Komety, ani jsem mu nevolal. Jen jsem mu na dálku popřál štěstí. Bylo mi jasné, že ho bude potřebovat. Co ho znám, vím, že je to výborný kluk a to samé trenér. V Karlových Varech odvedl hodně kvalitní práci. Jeho krok jsem chápal, chtěl se profesně posunout, ambice Komety a Varů jsou někde jinde. Libor ho taky z dřívějška znal, proto si ho k týmu přivedl. Druhá věc je způsob nastaveného pracovního prostředí v klubu.“

Souhlasíte, že trenérská práce v prestižní organizaci Komety je džob snů, ale zároveň velmi rizikové a složité zaměstnání?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
4
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud