Češi zničili Slováky 9:2 a jsou v semifinále

1
SESTŘIH: Chelsea - West Ham 5:0. Souček s Coufalem u dalšího debaklu
Otázky a odpovědi: Nominace na MS! Pohřební tiskovka, nároďák jako Třinec. Je tým starý? A proč nejedou…

Čeští reprezentanti porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v inline hokeji organizace IIHF v Pardubicích bez sebemenších problémů Slovensko 9:2 a zajistili si postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. Hattrickem se na jejich výhře podílel Luděk Brož.

Český tým se dostal do vedení již po 76 sekundách, kdy se poprvé prosadil nejproduktivnější hráč šampionátu Brož. Slováci sice dokázali o minutu později vyrovnat, ale to bylo z jejich strany vše.

Domácí výběr si ještě v první čtvrtině vypracoval dvoubrankový náskok a v druhé části definitivně rozhodl o očekávaném postupu.

Mužstvo vedené trenérem Hemským vedlo v polovině zápasu 6:1 a mohlo následně šetřit síly a nechat některé hráče odpočinout.

I kvůli absenci distancovaného Karla Rachůnka dostali více prostoru hráči z lavičky. Na české výhře to nic nezměnilo. Jen tyčka v poslední minutě ochránila Slováky od potupné desítky.

Ze čtvrtfinále společně s českou reprezentací postoupili i hráči Švédska, Kanady a USA. Češi v pátečním semifinále nastoupí proti Švédsku, Kanada se utká s Američany.

Čtvrtfinále:
Česko - Slovensko 9:2 (3:1, 3:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
2. Brož (Tenkrát), 9. Šebek (Brož, Vozdecký), 10. Polanský (Strýček), 18. Koudelka (Kameš, Mojžíš), 22. Brož (Šebek), 24. Vlček (Strýček), 30. Šebek (Brož), 39. Brož (Šebek, Demel), 46. Demel (Čuřík, Brož) - 3. Gálik (Ruckay, Šimůnek), 45. Holovič (Ručkay, Kristin). Rozhodčí: Erd (Rak.), Friday (Kan.). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4200.

Švédsko - Slovinsko 6:2 (0:2, 2:0, 1:0, 3:0),

Kanada - Finsko 6:5 (1:1, 3:1, 1:2, 1:1).

USA - Německo 16:1 (3:0, 3:0, 5:1, 5:0).