České hokejistky letí vzhůru. Jsou mezi elitou a sní o olympiádě | iSport.cz
2. dubna 2012 • 16:04

České hokejistky letí vzhůru. Jsou mezi elitou a sní o olympiádě

Autor: hok
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Začaly prohrou s hokejistkami Japonska. Mezi muži by to byla ostuda, tragédie, mezi ženami se to jen tak přešlo. Bohužel pak trochu zapadlo i vítězné tažení českých reprezentantek. Mistrovství světa divize 1 opanovaly a poprvé v historii jsou mezi elitou. Příští rok se budou rovnat s nejlepšími. A zabojují i o olympiádu v Soči.Před rokem postup. Teď postup. České hokejisty letí nahoru, další zastávka je jistá – elitní skupina šampionátu a duely s excelentními Kanaďankami, Švédkami, Ruskami či Američankami. To teprve bude škola. No a nakonec… Nakonec je tu ještě jedna naděje – účast na Hrách v Rusku.

Trenér Karel Manhart byl po vítězství v Lotyšsku dojatý a na svou práci hrdý. Právem. „Cítím zadostiučinění, holky si to zasloužily, hrály perfektní hokej. Na celém turnaji jsme si vybrali slabší chvilku jen v první třetině zápasu s Japonskem,“ radoval se pro oficiální web ČSLH.

Konečné pořadí MS žen divize 1, skupina A

 1. Česká republika
2. Norsko
3. Japonsko
4. Rakousko
5. Lotyšsko
6. Kazachstán

Právě za porážku s Asiatkami 3:4 si hokejistky leccos vyslechly. Na sociálních sítích se tímto výsledkem fanoušci bavili, smáli se. Ne dlouho. Tým se semkl, v následujícím duelu vysekl favorizované Norky 2:1 a pak už to byla jízda. Skalpy Lotyšska, Kazachstánu, Rakouska a… zlato, postup, euforie.

„Byli jsme připravené nejlépe, co jsem za čtrnáct let v reprezentaci zažila, postoupily jsme právem. Oslavy budou určitě dlouhé,“ smála se útočnice Eva Holešová.

„Přivezly jsme sem 21 hráček a všechny jsou úžasné a pro tým důležité, bez žádné by to tady nešlo. Potvrdili jsme naši pětiletou práci s celým týmem,“ pokračoval kouč. Hned deset jeho svěřenkyň bylo mladších dvaceti let.

Teď je čekají těžké zkoušky. V únoru příštího roku se bude konat kvalifikace na olympiádu v Soči, dvě skupiny po čtyřech účastnících, z každé postupuje vítěz. Takový je klíč k vratům od dalšího snu. Ten předchozí pak dojde naplnění na jaře.

Češky si zahrají s nejlepšími o medaile. „Myslím, že náš cíl bude nespadnout a udržet se tam. Mluvíme o tom už několik let a konečně se nám povedlo se tam probojovat,“ věděla kapitánka Alena Polenská.

Mladé hráčky už nehrají jen tak rekreačně, trénují podobně jako muži. A s chlapci hrají i přípravné zápasy. Odměnou za dobré výsledky pak může být angažmá v zahraničí či stipendium na amerických univerzitách. A to se vyplatí.

Sestava českého týmu na MS v Lotyšsku

 Brankářky: Radka Lhotská (CRE Salzgitter Ice Fighter), Kateřina Bečevová (HC Slavia Praha).

Obránkyně: Aneta Tejralová (HC Slavia Praha), Kateřina Flachsová (DHC Langenhal), Petra Herzigová (HC Slavia Praha), Barbora Pekárková (HC Slavia Praha), Pavlína Horalková (HC Slavia Praha), Jana Fialová (Banff Hockey Academy), Adéla Kubatová (HC Slavia Praha).

Útočnice: Klára Chmelová (CIH Academy), Sonja Nováková (DHC Langenhal), Alena Polenská (Brown University), Denisa Křížová (National Sport Academy), Simona Studentová (HC Neuchatel Futur), Eva Holešová (HC Slavia Praha), Nikola Tomigová (University of Maine), Lucie Povová (Northeastern University), Kateřina Solničková (HC Berounské Lvice), Katka Kaplanová (SK Karviná), Lucie Manhartová (HC Slavia Praha), Vendula Přibylová (HC Olomouc).

Zlaté medailistky z mistrovství světa divize 1 v Lotyšsku, tým České republiky
Zlaté medailistky z mistrovství světa divize 1 v Lotyšsku, tým České republiky

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud