Květoslav Šimek
13. dubna 2012 • 13:15

Australští hokejisté lámali hokejky i nosy, Stodolní se vyhnuli

Reklama
TOP VIDEA
Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku
PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Žádný výlet do Evropy. Hokejisté Austrálie vzali přípravný kemp v Ostravě před mistrovstvím světa Divize I skupiny B, které budou hrát od neděle v polské Krynici, vážně.Na Stodolní nebyli ani jednou, celý týden trénovali na ledě v Ostravě-Porubě dvoufázově a nekompromisní byli i ve dvou přípravných zápasech s Porubou (4:5) a Vítkovicemi (3:5). Vítkovický útočník Petr Kolouch například zápas odnesl zlomeným nosem.

„Špatní nejsou, snažili se hrát agresivně,“ říkal vítkovický útočník Ondrej Šedivý po zápase s Australany. Nejvíc to pocítil právě mladý útočník Petr Kolouch. U mantinelu jej jeden z Australanů dohrál a Kolouch skončil se zkrvaveným nosem. „Petr si nos nešťastně zlomil o plexi na helmě,“ doplnil Šedivý.

V Ostravě nebyli Australané náhodou. Tým vede český kouč Vladimír Rubeš, který v australském národním týmu dlouho hrával s ostravským rodákem Vladanem Stránským. A jedním z klíčových hráčů současného výběru je vítkovický útočník Nathan Walker.

Za Vítkovice hraje Australan Walker
720p 480p 360p 240p

„Navíc to je do Polska kousek, takže soustředění v Ostravě bylo ideální,“ pochvaloval si Walker. „Hodně nám to všem dalo. I ty dva zápasy. Sice jsme oba prohráli, ale zlepšovali jsme se s každou odehranou třetinou.“

Výlet na Stodolní ulici? Nepřicházelo v úvahu. Australané se během týdenního pobytu snažili k tréninku využít každou volnou minutu. „V Austrálii se liga hraje jen od konce dubna do začátku září,“ líčí trenér Rubeš.

Australané na Vítkovice nestačili
720p 480p 360p 240p

„Pak je měsíc volno a po něm se hraje spíš jen tak pro zábavu letní liga. Na led se většina hráčů vrátí zase až v únoru. Než jsme přijeli na soustředění do Ostravy, tak jsme jako tým byli na ledě společně všeho všudy pětkrát…“

Náročné je i skládání australského národního týmu. Nerozhoduje pouze výkonnost. Klíčové spíš je, jak se kdo zrovna může utrhnout z práce. Jediným poloprofesionálem týmu je vítkovický mladíček Walker, ostatní hráči pracují.

I proto Australané svých nejlepších výsledků dosáhli na šampionátech pořádaných na domácí půdě v letech 2008 a 2011. To vyhráli Divizi II a postoupili do Divize I.

Australští hokejisté si přípravu pochvalovali
720p 480p 360p 240p


„Když jsme naposledy postoupili do Divize I, tak jsme hned zase spadli dolů, takže našim cílem je teď jediné – udržet se v první Divizi,“ říká Nathan Walker. „Musíme v Polsku porazit alespoň jednoho ze soupeřů.“

V polské Krynici se Australané od 15. do 21. dubna postupně utkají s Jižní Koreou, Nizozemím, Litvou, Polskem a Rumunskem. Rozhodnout může až poslední duel.

Rumuni jsou ve skupině B Divize I stejně jako Australané nováčci. „Připravení  jsme dobře, týden v Ostravě nám všem hodně dal. Tak věřím, že se nám to podaří a udržíme se,“ dodal Nathan Walker.

Nathan Walker byl jediným střelcem Vítkovic při vysoké porážce s výběrem Kanady
Nathan Walker byl jediným střelcem Vítkovic při vysoké porážce s výběrem Kanady 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze