Litvínov jako jediný ze tří českých týmů na Rona Cupu vyhrál

3
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Litvínova dokázali jako jediný ze tří českých zástupců na Rona Cupu v Dubnici nad Váhom zvítězit. Severočeši vyhráli nad pořádající Duklou Trenčín 5:3, Zlín v úvodním utkání turnaje prohrál se Skalicí 4:6 a následně Třinec remizoval s Košicemi 2:2.

Litvínov sice ve třetí třetině nejdříve ztratil vedení 3:1, ale v 54. minutě rozhodl zápas v přesilovce pěti proti třem obránce Posmyk a výsledek potvrdil Černý. Třinec nad Košicemi dvakrát vedl, ale na branky Růžičky a Bonka odpověděli za tým českého trenéra Radima Rulíka Brejčák a český bek Šeda.

Zlín nad Skalicí po první třetině vedl 2:0, pak stav otočil hattrickem během tří minut a 24 sekund Juraj Jurík. Skalica bez své hvězdy Pálffyho rychle zvýšila i na 4:1 a pak už si výhru pohlídala.

Karlovy Vary doma prohrály s německým druholigovým Landshutem 5:6 po samostatných nájezdech. Kladno zdolalo prvoligový Písek vysoko 7:1.

Přípravné hokejové zápasy:

Rytíři Kladno - IHC Písek 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)
Branky: 44. a 54. Hlaváč, 4. Bicek, 22. Melka, 28. Dalecký, 33. Macholda, 50. Piskáček - 26. Strnad.

HC Energie Karlovy Vary - Landshut Cannibals 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 3:1, 0:2)
Branky: 10. Vachovec, 20. Kumstát, 22. Gründling, 31. Gulaši, 37. Zucker - 14., 46. a rozhodující sam. nájezd Abstreiter, 10. Davídek, 30. Ťoupal, 57. Schütz.

Rona Cup v Dubnici nad Váhom:

PSG Zlín - HK 36 Skalica 4:6 (2:0, 1:4, 1:2)
Branky: 8. Fořt, 18. Ondráček, 34. Melenovský, 52. Horák - 22., 25. a 25. Jurík, 26. Kudrna, 48. Bartánus, 60. Kutálek.

HC Oceláři Třinec - HC Košice 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. Růžička, 39. Bonk - 31. Brejčák, 41. Šeda.

HC Verva Litvínov - HK Dukla Trenčín 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
Branky: 21. V. Hübl, 32. Kubát, 38. Hanzl, 54. Posmyk, 59. Černý - 16. Pardavý, 41. Gašparovič, 51. Rusnák.