31. prosince 2013 • 14:25

Ženeva zaskočila ve finále CSKA a poprvé vyhrála Spenglerův pohár

Denis Hollenstein z Ženevy zvyšuje na 2:0 ve finále Spenglerova poháru proti CSKA Moskva
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell

Spenglerův pohár se stal překvapivě kořistí hokejistů Servette Ženeva, kteří v dnešním finále zdolali CSKA Moskva 5:3 a triumfovali na tradičním turnaji poprvé v historii. Zástupce Kontinentální ligy prohrával ve 37. minutě již čtyřbrankovým rozdílem.

Švýcarský tým dal bývalému armádnímu klubu brzy najevo, že hodlá plně zastoupit pořádající Davos, častého finalistu a s 15 primáty zároveň i nejúspěšnějšího účastníka v historii turnaje, která sahá až do roku 1923.

Po sedmi minutách hry otevřel v početní výhodě skóre slovenský útočník Šimek a jeho krajana Staňu v brance CSKA chvilku nato pokořil i Hollenstein. Semifinálový přemožitel loňského vítěze Kanady poté přidal zásluhou Petrella a Romyho ve druhé části další góly a navýšil své vedení už na 4:0. Moskvané ale stihli ještě kontrovat zásluhou Saprykina.

Osmý celek švýcarské nejvyšší soutěže kapituloval i krátce po nástupu do třetího dějství a 6303 diváků ve vyprodaném hledišti se přece jen dočkalo zápletky. Ta vygradovala po snížení Zajceva v 57. minutě, ale Daugavinš gólem do prázdné branky potvrdil výhru Ženevy, která byla právě díky němu úspěšnější i v prodloužení prvního vzájemného souboje v základní skupině.

Na turnaji startovaly i Vítkovice, které vypadly ve čtvrtfinále, v němž v prodloužení ztroskotaly na CSKA.