12. září 2015 • 07:40

Hokejová krize na Slovensku! Chára a spol. nechtějí reprezentovat

Autor:
K bojkotu se připojil i Zdeno Chára.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Padesátka elitních slovenských hokejistů v čele s hvězdami NHL Zdeno Chárou, Mariánem Hossou a Mariánem Gáboríkem se rozhodla bojkotovat reprezentaci. K razantnímu kroku se odhodlali kvůli situaci ve slovenském hokeji zejména s ohledem na výsledek červnových voleb šéfa tamního svazu, kterým se opět stal Igor Nemeček.Potvrzení Nemečka v čele svazu rozdělilo slovenský hokej. Většina hráčů totiž podporovala jeho protikandidáta Richarda Lintnera a volby označili za neregulérní, neboť ve prospěch Nemečka hlasovali i zaměstnanci svazu. Přestože minulé týdny naznačovaly, že spor skončí, nyní hokejisté vydali prohlášení, ve kterém oznámili, že nebudou za daného stavu oblékat dres národního týmu. Zdůraznili, že nechtějí jen kosmetické úpravy, ale kompletní změnu systému a nové volby.

"Pohár naší trpělivosti přetekl, míček je teď na svazové straně. Pár dní po skončení kongresu jsme avizovali, že máme problém s nedemokratickou volbou prezidenta svazu a se zněním stanov, které to umožňují. Od té doby se nic nezměnilo. Když dostaneme slib, že brzy dojde k novým volbám, problém vyšumí," uvedl Michal Handzuš, vítěz Stanley Cupu z roku 2013, který hráče zastupuje.

Vedení Slovenského svazu ledního hokeje se chce k situaci oficiálně vyjádřit až příští týden po jednání výkonného výboru. Pokud ale k dohodě nedojde, bude mít nový trenér Zdeno Cíger problém sestavit tým nejen na mistrovství světa, ale i na turnaje v průběhu sezony. Prohlášení totiž podepsala i řada hráčů působících v Evropě včetně více než desítky hokejistů působících v české extralize.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze