Michal Koštuřík
15. března 2017 • 22:40

Konec! Mistr světa Blaťák balí kariéru. Stopku vystavila bolavá záda

TOP VIDEA
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový obránce Miroslav Blaťák (34) se podle důvěryhodného zdroje iSport.cz rozhodl ukončit kariéru. Důvod? Přetrvávající bolesti zad. „Říkal, že nemůže hrát na sto procent. Má obavy o zdraví,“ uvedl kouč PSG Robert Svoboda. Po návratu z KHL tak zvládnul mistr světa z roku 2010 pouze jednu sezonu, ačkoliv kontrakt má i na další. Zlín bude stavět defenzivu bez něj. Oficiální to není, ale jisté údajně ano. Bek Blaťák už nechce pokoušet osud a bolavá záda. „Nejde hrát na půl plynu,“ poznamenal zlínský trenér Robert Svoboda s tím, že konečné rozhodnutí je na hráči. Ten však má jasno. Světový šampion zvládl v základní části extraligy 46 zápasů, v nichž nasbíral 15 bodů (3+12). Čekalo se od něj víc, ale záda ho limitovala. Do bývalé formy se nedostal.   

Defenziva PSG přijde podle informací iSport.cz ještě minimálně o jednu oporu. Nejproduktivnější zadák Oldrich Kotvan má po skončení kontraktu posílit Mladou Boleslav.

Zadák Miroslav Blaťák se do Zlína vrací po deseti sezonách v zahraničí

„Hodně věcí je teď na vodě, často jde o spekulace. Vím, že někteří hráči chtějí odejít, indicie jsou. S tím nic nenaděláme. Ale nic není definitivní. Teď to nějak vypadá a ve finále to může být jinak,“ nestresuje se kouč očekávanými odchody klíčových borců.

Devětačtyřicetiletý Svoboda včera podepsal s klubem novou roční smlouvu, v roli asistenta zůstal Martin Hamrlík. Čeká je perné léto, budou muset nahradit pilíře mužstva. Předpokládá se odchod útočníků Petra Holíka do KHL a Roberta Říčky do Sparty, nadaný junior Filip Chytil možná zmizí za moře.

Kubiš se Šťastným v klubu pokračují

Pokračují naopak Pavel Kubiš s Davidem Šťastným. „Absolutně nejdůležitější je, aby zůstal Libor Kašík. Brankář dělá tři čtvrtiny výkonu a Káša nám v sezoně výrazně pomohl,“ uvedl Svoboda. Gólmanovo setrvání je velmi pravděpodobné, řeší se pozice dvojky. Na ní byl v této sezoně Tomáš Štůrala.

Trenéři jsou rádi, že mají dostatek času pro tvorbu nového kádru. „Je to pro nás příležitost dělat práci, jak si člověk představuje. Čeká nás skládání týmu a formace do podoby, aby obstál v extraligové soutěži. Jednání byla rychlá a jsme rádi, že máme dostatek prostoru a času dále pracovat,“ prohlásil Svoboda, který vede výběr PSG od listopadu po odvolaném Rostislavu Vlachovi.

Blaťák a brankář Štěpánek po vítězném gólu Finů

„Dostali jsme jasný cíl, a to vyhnout se hrozící baráži. Nebylo to jednoduché, chvíli jsme byli i desátí, ale předkolo play off nám těsně uniklo. Samozřejmě to mrzí, ale z našeho pohledu musíme být skromní, Karlovy Vary a Pardubice teď mají odlišné starosti než my. Na druhou stranu to nelze kontrontovat s cíli před sezonou, ty byly podstatně vyšší,“ uvedl bývalý obránce.

Jeho asistent Hamrlík s podpisem smlouvy také neváhal. „Je to pro mě velká čest, ale především cítím obrovskou zodpovědnost. Nastupujeme k týmu již od začátku přípravy a nemůžeme se na nic vymlouvat. Přípravu a skladbu týmu budeme tvořit podle sebe, máme na svých bedrech velkou zodpovědnost,“ uvedl Hamrlík.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze