Praha má po 15 letech nový zimní stadion. Spojí výchovu dvou sportů | iSport.cz
6. února 2018 • 15:50

Praha má po 15 letech nový zimní stadion. Spojí výchovu dvou sportů

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod! Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod!
BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přesně rok od poklepání na základní stavební kámen byl v Praze oficiálně otevřen nový zimní stadion. Během uplynulých dvanácti měsíců se soukromým investorům podařilo v pražských Strašnicích v ulici Přetlucká vybudovat moderně pojatou arénu s dvěma plochami. Škoda Icerink je určen veřejnosti, ale i pro výchovu krasobruslařské a hokejové mládeže.Plnohodnotný zimní stadion vyrostl v Praze poprvé po patnácti letech. Hlavním partnerem projektu se stala společnost Škoda Auto. Největší přidanou hodnotu pro své okolí spatřují investoři v přístupu k výchově mládeže.

Ambasadory projektu se stali krasobruslař Tomáš Verner a hokejista Martin Holý. Právě pod jejich dohledem a na základě jejich metodiky bude na stadionu probíhat výchova mládeže, a to jak v krasobruslařském, tak hokejovém klubu.

Icerink bude sloužit veřejnosti i krasobruslařské a hokejové mládeži
Icerink bude sloužit veřejnosti i krasobruslařské a hokejové mládeži

„Vydáváme se cestou, která je běžná v severských zemích nebo v Kanadě. Totiž, že děti od nejútlejšího věku vyrůstají a trénují společně. Oba sporty si vzájemně mají co dát a ve výsledku pak produkují špičkové sportovce na světové úrovni,“ přiblížil Verner, pod jehož vedením bude v hale působit plnohodnotný krasobruslařský klub Akademie Tomáše Vernera. Bývalý obránce a juniorský mistr světa Martin Holý se pak bude starat o rozvoj nového hokejového klubu HC Padok.

„Projekt jsme vybudovali bez jakýchkoliv nároků na dotace, tedy čistě ze soukromých peněz. Všichni bychom si moc přáli, aby projekt Icerink dlouhodobě pomáhal výchově dalších talentů českého sportu,“ řekl Petr Novotný, jeden ze spolumajitelů investiční společnosti Padok, jež se na výstavbě stadionu finančně spolupodílela.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze