6. února 2018 • 15:50

Praha má po 15 letech nový zimní stadion. Spojí výchovu dvou sportů

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
 Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně
Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přesně rok od poklepání na základní stavební kámen byl v Praze oficiálně otevřen nový zimní stadion. Během uplynulých dvanácti měsíců se soukromým investorům podařilo v pražských Strašnicích v ulici Přetlucká vybudovat moderně pojatou arénu s dvěma plochami. Škoda Icerink je určen veřejnosti, ale i pro výchovu krasobruslařské a hokejové mládeže.Plnohodnotný zimní stadion vyrostl v Praze poprvé po patnácti letech. Hlavním partnerem projektu se stala společnost Škoda Auto. Největší přidanou hodnotu pro své okolí spatřují investoři v přístupu k výchově mládeže.

Ambasadory projektu se stali krasobruslař Tomáš Verner a hokejista Martin Holý. Právě pod jejich dohledem a na základě jejich metodiky bude na stadionu probíhat výchova mládeže, a to jak v krasobruslařském, tak hokejovém klubu.

Icerink bude sloužit veřejnosti i krasobruslařské a hokejové mládeži
Icerink bude sloužit veřejnosti i krasobruslařské a hokejové mládeži

„Vydáváme se cestou, která je běžná v severských zemích nebo v Kanadě. Totiž, že děti od nejútlejšího věku vyrůstají a trénují společně. Oba sporty si vzájemně mají co dát a ve výsledku pak produkují špičkové sportovce na světové úrovni,“ přiblížil Verner, pod jehož vedením bude v hale působit plnohodnotný krasobruslařský klub Akademie Tomáše Vernera. Bývalý obránce a juniorský mistr světa Martin Holý se pak bude starat o rozvoj nového hokejového klubu HC Padok.

„Projekt jsme vybudovali bez jakýchkoliv nároků na dotace, tedy čistě ze soukromých peněz. Všichni bychom si moc přáli, aby projekt Icerink dlouhodobě pomáhal výchově dalších talentů českého sportu,“ řekl Petr Novotný, jeden ze spolumajitelů investiční společnosti Padok, jež se na výstavbě stadionu finančně spolupodílela.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze