Jandač se opřel do Říhy: Pouští se na tenký led. Co všechno se mu nezdá? | iSport.cz
Ondřej Kuchař
28. prosince 2018 • 02:20

Jandač se opřel do Říhy: Pouští se na tenký led. Co všechno se mu nezdá?

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z DAVOSU | Už více než pět měsíců velí Josef Jandač hokejistům Magnitogorsku. Je spokojený. Tým posílil, vyladil hru a přišly výsledky. Nemá důvod se mračit. Jakmile ale dojde na téma nedávných výroků Miloše Říhy, rozpálí se. „Měl by se starat sám o sebe a nevyjadřovat se k věcem, když v kabině nebyl,“ ohrazuje se bývalý kouč národního týmu proti tvrzením svého nástupce.Prý chce zlepšit atmosféru okolo reprezentace. Víc trénovat, zlepšit kondici hráčů. S těmito slovy přišel po prosincovém Channel One Cupu současný trenér národního týmu Miloš Říha. „Jeho slova nechápu. Dělat během několika dnů na Euro Hockey Tour na fyzičce hráčů? To snad proboha ne,“ kroutí hlavou Josef Jandač. V rozhovoru pro iSport Premium se do Říhy pustil. Popsal také džob v KHL i spolupráci s klubovým bossem Gennadijem Veličkinem.

Bavíme se spolu v Davosu na Spengler Cupu. Upřímně, jste tady rád, nebo byste raději tenhle turnaj ve svém itineráři neměl?
„Když jsem přišel, program byl daný, nešlo s tím hýbat. Bral jsem to jako fakt. Negativní je to v tom, že máte o to víc nahuštěný program. Pozitivní je, že tady v době svátků máme jako mančaft rodiny a můžeme být spolu. Je to jiné, vybočíte z kolejí KHL, což je příjemné. Turnaj má zvuk, okolí je nádherné. Hrajeme hokej bez stresu. Má to ale rub a líc.“

V KHL působíte prvním rokem, předtím jste vedl národní tým. Stíháte vůbec po svém konci sledovat zápasy reprezentace?
„Jo, snažím se koukat. Neviděl jsem teda úplně všechna utkání, ale většinu ano.“

Co zatím říkáte na výsledky a hru českého týmu?
„Dvakrát poslední místo, to je výsledek. Moje filozofie byla úplně jiná, nevidím žádný smysl v obehrávání starých hráčů. Všeobecně mě hodně mrzí, jak se zase reprezentace zestaršila.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavbyČlánky odjinud


Články odjinud