Trénink hvězd sledovalo 8000 diváků | iSport.cz
2. října 2008 • 19:31

Trénink hvězd sledovalo 8000 diváků

Autor: ČTK
Michal Rozsíval
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Asi osm tisíc fanoušků si dnes odpoledne našlo cestu do pražské O2 Areny na otevřené tréninky hokejistů New York Rangers a Tampy Bay Lightning, jejichž víkendové zápasy odstartují nový ročník NHL.Na vlastní oči tak mohli příznivci spatřit v akci hvězdy prestižní soutěže, mezi nimiž nechyběla ani pětice českých hokejistů, či brankář Henrik Ludqvist a útočník Vincent Lecavalier.

Dvojici hráčů Rangers Michala Rozsívala s Petrem Průchou nejprve vyzpovídali moderátoři Michal Suchánek s Richardem Genzerem. "Přiletěli jsme na poslední chvíli, tak snad budete spokojení," omluvil se divákům za několikaminutové zpoždění útočník Průcha, který ve středu večer pomohl newyorskému týmu v Bernu vybojovat v utkání s Magnitogorskem premiérový Victoria Cup.

Otázku na tělo, zda se nechystá na pěstní souboj s vyhlášeným bitkařem Tampy Davidem Kočím, dostal obránce Rozsíval. "Pošleme si nějaké esemesky, abychom se trochu pokočkovali. Ale ten by mě asi zatloukl do země," smál se Rozsíval.

Hokejisté přiznali únavu po náročném programu, na ledě vydrželi jen asi 40 minut. "Je to náročné, jsme docela utahaní. Navíc máme ze včerejška ještě všechno mokré, tak se do toho nikomu moc nechtělo. Nebýt to veřejné pro lidi, tak bychom to možná zrušili, ale nechtěli jsme být jako Tampa v Bratislavě," neodpustil si narážku na soupeře Rozsíval.

Hráči Lightning vyjeli na led jako druzí a pojali trénink velmi seriózně. Nechyběly nácviky útočných akcí, přičemž trenérovi Barrymu Melrosovi bylo díky kamerám dobře vidět na ruku s fixou, když kreslil svým svěřencům na tabuli, co od nich vyžaduje.

Vzápětí se hráči dali za doprovodu hudby linoucí se z reproduktorů do práce. "Tohle děláme na tréninku taky," zaznělo z hloučku mladých hokejistů Sparty, kteří nechyběli v hledišti.

Vzápětí se na velké kostce nad ledem objevil veterán Mark Recchi, jež má na svém kontě již 1410 zápasů v základní části NHL. Čtyřicetiletý útočník se opřel o hrazení a těžce oddychoval.

"Ten už asi nemůže. Nebo ho to nebaví," bavili se mladí sparťané na adresu hvězdy Tampy. Uběhlo jen pár vteřin a na kostce naskočila vizitka obránce Paula Rangera. "Tenhle by měl hrát spíš za Rangers, ne?" komentovali mladí hokejisté dění v hale.

Témata:  sport, hokej, rangers, trénink


Články odjinud


Články odjinud