V Davosu se fandí všem | iSport.cz
František Suchan
29. prosince 2008 • 15:42

V Davosu se fandí všem

Druhý zápas Karlových Varů na Spengler Cupu, tentokrát proti Ingolstadtu
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Našlapané tribuny. Diváky pořadatelé štosují do sektorů na stání už hodinu před zápasem. Před jakýmkoliv zápasem! Potlesk po povedené akci na obou stranách. Burácivý zpěv známých melodií.Hukot, z kterého až mrazí. To je davoský Spengler Cup. Hokej je tu na prvním místě zábava. Kdo nezažil, nepochopí.

„Říká se, že je to možná nejlepší turnaj na světě. A já tomu teď už věřím. Prostředí je fantastické, kulisa ohromná,“ neskrýval nadšení Vladimír Vůjtek, český kouč moskevského Dynama. A opravdu.

Překvapení nejdřív byli i karlovarští hokejisté. Že přišel plný dům, když hráli s místními oblíbenou Kanadou a Davosem, to se dalo čekat. Ale ono bylo skoro vyprodáno i v sobotu na Ingolstadt!

„Člověk by si řekl, že ve Švýcarsku tomu lidi moc rozumět nebudou, že tady hokej není na takové úrovni. Ale diváci jsou parádní,“ sypal ze sebe útočník Jaroslav Kristek.

„Kluci měli strach, jestli na nás vůbec přijdou nějaký lidi. Já je uklidňoval, že to bude všechno plný,“ vyprávěl s úsměvem obránce Josef Řezníček, který Spengler Cup absolvoval už před čtyřmi roky se Spartou.

Nejen že je plno. Ale místní i sportovně fandí. A to ani zrovna nemusí hrát domácí tým. Fanoušci se přidají na stranu někoho jiného. Vždyť Karlovarští si dokázali získat žlutomodrou masu příznivců domácího klubu.

Hned svým pátečním zápasem proti Kanadě, s kterou zdatně drželi krok. Pro místní překvapivě….

Když dal v souboji s výběrem javorových listů gól Lukáš Pech, tribuny vyhrkly nadšením. Dokonce povstal a vítězně zatnul pěst i muž v dresu Ricka Nashe, kanadské hvězdy Columbusu.

Na souboj Energie s Ingolstadtem zase z Německa dorazila početná a hlučná skupina. Vyřvávala chorály už před vstupem do arény. Ale v hale neměli převahu. I když českých fanoušků dorazila jen hrstka, většinou jen příbuzní a známí hráčů.

Domácí diváci slavili každý gól Energie. Při velkých šancích se ozývalo mohutné „Ouuu.“ Bez ocenění nezůstala žádná povedená střela, klička, hit nebo zákrok brankáře.

„Na cizím hřišti jsem tohle ještě nezažil. Většinou to na turnajích bývá tak, že když nehrají domácí, diváci spíš mlčí,“ všiml si Kristek.

Dokonce ani včera, když Karlovarští hráli právě s Davosem, si nemohli naříkat na nepřízeň publika. I jejich úspěšné akce sklízely ovace. Přišla i mexická vlna.

Přesto byla atmosféra mnohem klidnější než při sobotní strhující bitvě Davos-Kanada. To byl ještě o třídu úžasnější zážitek…

„Celý prostředí je tady moc příjemný, lidi si hokej užívají,“ pochvaloval si gólman Lukáš Mensator. „Je to vidět i venku, kde blbnou.“

Před halou jsou tři otevřená kluziště, kolem dokola stany s různými soutěžemi a diskotékami. A všude je plno!

Fanoušci se baví. O to tu jde především…

Témata:  sport, hokej, Spengler, cup, davos
 


Články odjinud


Články odjinud