Chelios se vrací do Detroitu. Jako ambasador | iSport.cz
7. srpna 2010 • 10:12

Chelios se vrací do Detroitu. Jako ambasador

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Chris Chelios se vrací do Detroitu. Už nikoliv jako hokejista, ale coby ambasador.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký hokejista Chris Chelios nezanevřel na svůj dlouholetý klub Red Wings, který mu loni nenabídl prodloužení smlouvy, a nyní se do Detroitu vrací. Osmačtyřicetiletý obránce bude plnit roli ambasadora a rovněž bude pomáhat s hokejovým vývojem hráčů."Když jsem mu loni říkal, že s ním neprodloužíme smlouvu, chtěl jsem, abychom zůstali stále v kontaktu. A on mi v květnu zavolal a přijal mou nabídku. Určitě nám může pomoci a kouč Mike Babcock se o něj v některých fázích sezony bude moci opřít. I pro Cheliho to bude dobrá praxe," oznámil generální manažer Ken Holland.

Veterán Chris CheliosVeterán Chris CheliosFoto Sport

Chelios zasvětil Detroitu deset let, v minulé sezoně nastupoval nejprve za Chicago Wolves do nižší AHL, později se vrátil v dresu Atlanty na sedm zápasů do NHL. Po sezoně uznal, že se již cítí opotřebovaný a oznámil, že s největší pravděpodobností s hokejem končí.

Američan řeckého původu Chelios odehrál v NHL 1651 zápasů, získal třikrát Stanleyův pohár, třikrát byl také vyhlášen nejlepším obráncem. S americkým týmem si zahrál na čtyřech olympiádách.

Témata:  sport, hokej, NHL, chris, chelios
Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud