21. prosince 2017 • 09:17

Vela se rozloučil se San Sebastianem gólem a vítězstvím

0
Dokonalá rozlučka se San Sebastianem se povedla mexickému fotbalistovi Carlosi Velovi. Osmadvacetiletý útočník pečetil ve středečním duelu 17. kola španělské ligy gólem v poslední minutě vítězství Realu Sociedad 3:1 nad favorizovanou Sevillou. Po šesti a půl sezonách v baskickém klubu odchází Vela do FC Los Angeles, nového klubu MLS.

Dvaašedesátinásobný mexický reprezentant přišel na trávník za bouřlivého aplausu diváků dvanáct minut před koncem. V devadesáté minutě je přivedl k ještě většímu nadšení, když v jubilejním 250. zápase za San Sebastian doklepl do sítě míč po centru Iňiga Martíneze.

"Chtěli jsme se s Carlitosem rozloučit vítězstvím," uvedl Igor Zubeldia, jenž vstřelil druhý gól San Sebastianu. Spoluhráči po závěrečném hvizdu bývalého hráče Arsenalu vyhodili několikrát do vzduchu.

Real Sociedad vyhrál poprvé po šesti zápasech a posunul se v tabulce na osmé místo. Sevilla nevyužila šanci předstihnout alespoň dočasně Real Madrid a zůstala pátá.