Čutta skončil kvůli tréninkovému centru, teď pomáhá Litvínovu

ČTK
Sport
Začít diskusi (0)
Po dvouleté pauze naskočil do soutěžního zápasu hokejový obránce Jakub Čutta, který bude pomáhat hokejistů Litvínova v boji o záchranu v extralize. Na úvod musel strávit prohru se Spartou 1:4. S hokejem skončil po sezoně 2015/16 v druhé nejvyšší švédské soutěži ve Västeras. Přerušení kariéry si vynutil fakt, že si otevřel v Liberci tréninkové centrum, kterému se pak musel neplánovaně sám naplno věnovat.

"Víceméně jsem nehrál přesně dva roky. Občas mi dělal problémy timing, někdy jsem měl být někde jinde. Na druhou stranu mám něco odehráno, tak je potřeba do toho vnést trošku klidu," řekl šestatřicetiletý Čutta.

Narychlo se dohodl na angažmá v posledním týmem tabulky, který navíc potřeboval, aby posily při hrozbě baráže začaly okamžitě hrát. "Bylo to po nějaké ve vzájemné komunikaci. Nejdříve to byl takový polohec, pak se to začalo seriózně rýsovat a vše nabralo rychlý spád. Přijel jsem sem ve středu a ve čtvrtek a potom došli k závěru, že by mě tady rádi měli. Já jsem řekl, že rád pomůžu," popsal Čutta.

Před dvěma roky byl smířený, že s hokejem skončil. "Byl jsem donucený. Postavil jsem si to centrum a člověk, který tam měl pracovat, tak mi tři hodiny před otevřením řekl, že to dělat nebude. Měl jsem dvě varianty, že to buď to zavřu, nebo to začnu dělat sám," řekl Čutta.

Centru se věnuje i nadále. "Když tu odtrénuji, tak jedu normálně k sobě do práce. Je to takový úsměvný. Říkal jsme teď, že jsem poprvé po roce a tři čtvrtě spal v pátek odpoledne hodinu. To jinak vůbec neznám. Ale hrozně mě to baví," nestěžuje si.

Hokej mu prý hodně chyběl, ale neměl čas na tím moc přemýšlet. "Jeden hráč říkal, že buď to máš nebo nemáš. A když to nemáš, tak se to nenaučíš. To mi řekl v osmnácti. Byl to Peter Bondra. Vidím hokej už z jiného úhlu. Chci vyhrát každý zápas a každý souboj, udělám pro to všechno, ale mám to už hozený trošičku jinak. Už se hokejem chci i bavit. To bychom měli všichni," uvedl Čutta.

V duelu se Spartou podle něj srazily Vervu inkasované branky v úvodu první i druhé třetiny. "To to odhodlání trošku otupí. Já jsem tady první zápas, nechci se v tom babrat. Jsem rád, že jsem tady a chci týmu pomoci," prohlásil.

Čutta věří, že když Litvínov naváže na zlepšený výkon ve třetí třetině, přijdou lepší výsledky. "Když jsme začali fungovat při hře s pukem, tak se dá hrát úplně s každým a není problém, jestli je to Sparta nebo kterýkoliv jiný tým," uvedl Čutta.

Litvínov prohrál už podesáté za sebou a na dvanáctý Chomutov ztrácí 13 bodů. Čutta věří, že se tým z krize zvedne. "Byl jsem v megaprůseru v Boleslavi, když jsme spadli, takže vím, jaké to je v hlavách," uvedl.

Tým posílil dnes spolu útočníky Jurajem Mikušem z Slovanu Bratislava z KHL a Markem Růžičkou z Trenčína, nedávno přišli také bek Florian Iberer ze Štýrského Hradce. "Přišlo plno nových hráčů, kteří by měli vnést nějakou pohodu zase odjinud a tím pádem by se to mělo zvednout. Nejlepší by to bylo už dneska, ale chvilku trvá, než si to sedne," uvedl Čutta.

Začít diskuzi