7. února 2018 • 18:32

Evra má po incidentu s fanouškem Marseille nové místo v West Hamu

Autor:
Francouzský fotbalista Patrice Evra získal tři měsíce po vyhazovu z Marseille a trestu od UEFA za napadení fanouška nové angažmá v anglickém West Hamu. Bývalý reprezentační obránce podepsal v prvoligovém klubu krátkodobý kontrakt. Vedení londýnského klubu dnes oznámilo, že se s hráčem dohodlo na smlouvě do konce června.


Šestatřicetiletý Evra se do Premier League vrátí po čtyřech letech. V roce 2014 ukončil vydařené osmileté působení v Manchesteru United, s nímž získal pět domácích titulů a trofej z Ligy mistrů, a zamířil do Juventusu. Loni pak přestoupil do Marseille. Ve Francii ale skončilo jeho angažmá předčasně.

Evra v listopadu před zápasem Evropské ligy na hřišti Guimaraese zkratkovitě zareagoval na pokřikování nespokojených fanoušků Marseille. Fotbalista se s nimi začal hádat a jednoho z nich kopl do hlavy. Francouzský klub následně s hráčem po dohodě rozvázal smlouvu, která měla vypršet po sezoně.

UEFA ho za incident potrestala zákazem startů ve svých soutěžích do 30. června 2018. V národních ligových soutěžích ale smí hrát.

Ve West Hamu se nyní znovu sejde s trenérem Davidem Moyesem, pod nímž hrál v poslední sezoně na Old Trafford. "Měl jsem příjemnou schůzku s trenérem, kterého samozřejmě znám už z Manchesteru United, takže to bylo vážně snadné," řekl Evra k jednání. "Bylo to to nejrychlejší, co jsem v životě udělal, protože obě strany měly zájem o spolupráci, takže jsme se lehce domluvili," dodal.

Témata:  Evra, West Ham, fotbal, Anglie, Sport
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze