Vonnová chce další zlato, pak si dopřeje chvíli pauzu | iSport.cz
9. února 2018 • 11:39

Vonnová chce další zlato, pak si dopřeje chvíli pauzu

Autor:
Ve Světovém poháru je suverénně nejúspěšnější sjezdařkou historie a roli královny rychlostních disciplín chce Lindsey Vonnová potvrdit i na olympijských svazích v Koreji. Alespoň jedno zlato by ráda ještě získala a má k tomu extra motivaci. Triumf by věnovala nedávno zesnulému dědečkovi.


Když na něj v Pchjončchangu na tiskové konferenci vzpomínala, propukla v pláč. Osmaosmdesátiletý Don Kildow v 50. letech sloužil v americké armádě během války v Koreji, a když na toto téma přišla dnes řeč, neubránila se lyžařka emocím. "Moc mi chybí a přála bych si, aby tady byl se mnou. Byl mi oporou, nesmírně důležitou součástí mého života. Chci vyhrát pro něj," řekla Vonnová.

Třiatřicetiletá lyžařka bude startovat na olympiádě počtvrté. O minulé hry v Soči přišla kvůli operaci kolena a chce navázat na zlato ve sjezdu z Vancouveru, kde brala i bronz ze super-G. Ve středisku Jongpchjong pojede tři závody, obří slalom vynechá. Poprvé se představí v sobotu 17. února v superobřím slalomu.

Vonnová pod pěti kruhy startovala poprvé v 17 letech v Salt Lake City, kde jela kombinaci. Její sportovní život lemují zdravotní problémy, teď se cítí v dobré kondici i pohodě. "V roce 2010 jsem na tom byla zdravotně mnohem lépe, ale teď jsem silnějším sportovcem. Nejen fyzicky, i duševně. Mám toho hodně za sebou," porovnávala.

Aby nyní riziko zdravotních problémů eliminovala co nejvíce, seděla před novináři v tenkých černých rukavicích. Bála se nákazy norovirem, který koluje mezi pracovníky her. "Nechci být nemocná. Nevím, kdo z vás třeba je. Chci mít prostě jistotu," vysvětlila.

Ve Světovém poháru se v počtu vítězství zatím dostala na číslo 81. Dál se blíží absolutnímu rekordu švédské legendy Ingemara Stenmarka, na něhož jí chybí pět vítězství. Hned po olympiádě na další útočit nebude, protože si dopřeje pauzu. "Poletím domů a pár závodů vynechám," řekla dnes.

Startovat nebude v Crans Montaně ani v Ofterschwangu, ve finále Světového poháru v Aare už chce znovu závodit. "A pak určitě ještě nejmíň jednu sezonu. Chci rekord překonat," slíbila.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud