8. března 2018 • 23:36

Hlasy po utkání fotbalové Evropské ligy Sporting - Plzeň

Autor:
Hlasy po úvodním utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy Sporting Lisabon - Viktoria Plzeň (2:0):


Pavel Vrba (trenér Plzně): "Výsledek je asi zasloužený. Sporting dal dva góly a měl další dvě gólové příležitosti, které naštěstí Aleš Hruška výborně zvládnul. My jsme měli nějaké náznaky, ale výsledek odpovídá průběhu na hřišti. Jestliže máme ve 46. minutě míč na našich kopačkách a takovou situaci ztratíme, je to obrovská chyba. Musíme si uvědomit, že v téhle fázi už narážíme na mužstva, která jsou top a mají asi ty největší ambice. Přiznejme si, že individuální technika a rychlost byly na straně soupeře. Prohra 0:2 je samozřejmě ještě hratelná, ale mužstvo Sportingu je velice kvalitní. Museli bychom dát doma brzy gól, abychom se chytili a zdramatizovali zápas od začátku. Pokud dostaneme první gól, je to víceméně ztracené."

Tomáš Hořava (záložník Plzně): "Sporting byl lepší. Měli jsme odehrát poločas na 0:0, pak by to měli složitější. Mohli začít být nervózní a my jsme mohli mít prostor pro brejk. Ale zasloužená prohra. Měli jsme být odvážnější dopředu, měli jsme tam málo situací třeba jeden na jednoho. Určitě jsou jasní favorité. Samozřejmě rozhodnuto ještě není, ale výsledek není příznivý. Určitě o to ale ještě zabojujeme."

Martin Zeman (záložník Plzně): "Všichni hráči Sportingu jsou výborní na balonu, hodně jsme toho naběhali bez míče, to bralo síly. Když jsme se ale dostali k balonu, nějaké náznaky tam byly. Ale bohužel jsme to nedotáhli, aby z toho byl gól. Prohra 0:2 není optimální, ale máme před sebou ještě odvetu. Doufám, že není nic ztraceného. Ještě se o to doma porveme a zkusíme zabojovat o postup."

Lukáš Hejda (obránce Plzně): "Zápas velice těžký, věděli jsme, že domácí budou hodně na balonu, nebezpeční v útočné fázi. Určitě to byl nejtěžší soupeř v sezoně. V první půli to ale bylo docela vyrovnané a jen škoda toho gólu. Zklamaní jsme, šance na to, abychom dali jeden gól, jsme měli. Výsledek není ideální, ale myslím, že hratelné to je. Přece jen hrajeme doma a fanoušci nás poženou. Když dáme rychlý gól do půle, mohou znervóznět."

Zdroj: ČT Sport.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze