18. června 2018 • 20:17

Patrício po konci ve Sportingu bude chytat za Wolverhampton

Autor:
Brankář portugalské fotbalové reprezentace Rui Patrício bude chytat za tým nováčka anglické ligy Wolverhampton. Třicetiletý účastník světového šampionátu v Rusku a úřadující mistr Evropy odchází do Premier League ze Sportingu Lisabon. S Wanderers podepsal čtyřletou smlouvu.


Patrício je jedním ze sedmi hráčů, kteří ve Sportingu rozvázali smlouvu, poté co se v polovině května stali terčem útoku nespokojených fanoušků. Zhruba 50 mužů v kapucích napadlo fotbalisty v tréninkovém centru. Nelíbilo se jim, že Sporting obsadil v portugalské lize až třetí místo a unikla mu účast v předkole Ligy mistrů.

Patrício ve Sportingu strávil celou dosavadní kariéru a za lisabonský klub odchytal 325 zápasů. Prošel i všemi mládežnickými reprezentačními výběry, za A-tým nastoupil do 70 zápasů, v tom posledním v pátek v Soči Portugalci remizovali v jednom ze šlágrů základních skupin na MS se Španělskem 3:3.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze