Čeští florbalisté prohráli na EFT i podruhé, Finům podlehli 2:5 | iSport.cz
20. října 2018 • 17:34

Čeští florbalisté prohráli na EFT i podruhé, Finům podlehli 2:5

Autor: ČTK
Čeští florbalisté po páteční porážce s domácím Švédskem 4:5 podlehli ve druhém utkání na turnaji Euro Floorball Tour v Uppsale Finsku 2:5. V neděli od 14:00 budou svěřenci trenéra Petriho Kettunena v závěrečném duelu se Švýcarskem, který bude zároveň generálkou na prosincové mistrovství světa v Praze, bojovat o konečné třetí místo.


Po bezbrankovém úvodním dějství úřadující světoví šampioni ovládli druhou třetinou, kterou vyhráli 4:0. Ve 24. minutě překonal Bauera Salin, který pak po trefách Manninena a Kotilainena přidal 74 sekund před druhou pauzou svůj druhý gól v utkání.

Ve 45. minutě kapituloval poprvé také finský gólman Toriseva, jehož překonal Delong při vyloučení Hautaniemiho. V polovině závěrečné části ještě snížil Rýpar, ale v 57. minutě dovršil výsledek při české power play do prázdné branky Stenfors.

"Zápas byl ze začátku vyrovnaný, ale škoda individuálních chyb, které nás stály vítězství. Musíme se více tlačit do střely. Měli jsme střel málo a s tím se nedá vyhrát," řekl webu Českého florbalu útočník Adam Delong, který se trefil i v pátek proti Švédsku.

"Je to příjemné. Sedli jsme si v lajně a doufám, že to tak bude fungovat i nadále," uvedl Delong, který nastupuje v útoku s Danielem Šebkem a Patrikem Dóžou. "Se Švýcarskem musíme vyhrát, urvat tři body a odvézt si dobrý pocit před mistrovstvím," dodal Delong.

 
Články odjinud


Články odjinud