Guľa přichází do Plzně coby Vrba 2.0, modernější a energičtější verze | iSport.cz
Jakub Konečný
18. prosince 2019 • 15:30

Guľa přichází do Plzně coby Vrba 2.0, modernější a energičtější verze

TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oficiálně potvrzený příchod Adriána Guľy do Plzně je dlouho dopředu připravený krok, který si obě strany důkladně rozmyslely. Proto má velkou šanci na úspěch. Guľa totiž naváže na to dobré v práci Pavla Vrby – a měl by vylepšit to, co jeho předchůdce už prostě nezvládal.To, že Plzeň musí rázným způsobem otočit list, bylo poslední měsíce zřejmé. Stalo se, vyhořelého Pavla Vrbu, pod kterým tým výsledkově i herně stagnoval, nahrazuje energií nabitý Adrián Guľa, jenž se na příchod do Štruncových sadů poslední půlrok důkladně připravoval.

Spíš než o výhybku jde přitom o pokračování dlouhodobě nastolené linie. Oba uznávaní trenéři totiž mají hodně společného – působili v Žilině, získali s ní titul, vyznávali atraktivní a kombinační styl fotbalu.

O dvanáct let mladší Guľa se však od Vrby liší entuziasmem a ochotou pracovat s mladými hráči, kteří pod jeho rukama jdou rychle nahoru. Obě věci jsou přitom pro současnou Viktorii naprosto klíčové.

Guľa tak do Štruncových sadů přichází jako modernější a vylepšená verze Vrby. Teď jen zbývá to potvrdit.

 
Články odjinud


Články odjinud