Udělala Sparta dobře, že nenasadila Plechatého? ANO, mohla ho „zavraždit“ | iSport.cz
Jan Vacek
28. února 2019 • 16:15

Udělala Sparta dobře, že nenasadila Plechatého? ANO, mohla ho „zavraždit“

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta přehrála Baník 3:2, získala tři body. Ano, Lukáš Štetina byl sice vyloučen, ale taky vstřelil důležitý gól. V kontextu konečného výsledku se tudíž Sparta rozhodla správně.Ale k Plechatému. Pojďme si zhruba načrtnout, co by se dělo, kdyby do vypjaté vřavy nastoupil: Milan Baroš by si k němu od první minuty stoupl, neustále by na něj mluvil, vysoce pravděpodobně i vulgárně, dloubal by do něj lokty, snažil se ho pokopat. Zkrátka by udělal maximum, aby mladého a logicky nezkušeného soka úplně odvařil. A pokud tohle někdo umí, tak právě ostravský kapitán.

V tomto kontextu je rozhodnutí Sparty zcela logické. Na Baroše není připravený. To není ostuda, ale fakt. Začínající lyžař také na první pokus nevyrazí na černou sjezdovku. Nejprve si otestuje modrou, pak prověří schopností na červené a až na závěr si dá nejtěžší level.

Navíc Plechatému je 19 let. 19! Že do jednoho zápasu nenaskočí, přece není žádná pohroma, to se stává i hráčům, kteří jsou v kariéře mnohem dál. U Sparty lze naopak ocenit, že se k celé situaci postavila čelem.

Mohla říct, že Plechatého do hry nepustil drobný zdravotní problém. V tu chvíli by se vůbec nic neřešilo. Klub si ale za svým rozhodnutím stojí, proto o něm nemá problém mluvit. A to je správně.

RENTGEN: Nová Sparta? Nebyla vidět. Plechatý neměl podporu, Hložek musí přidat

Dukla - Sparta: Plechatý zahrál rukou! Ale těsně před vápnem, VAR tak nemohl jít proti sudímu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud