Udělala Sparta dobře, že nenasadila Plechatého? NE, popřela důvěru v hráče | iSport.cz
Michal Kvasnica
28. února 2019 • 16:23

Udělala Sparta dobře, že nenasadila Plechatého? NE, popřela důvěru v hráče

TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0 SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0
NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu? NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Věříme ti, ale vlastně ne zas tak moc. Tak na mě působí vyřazení Dominika Plechatého ze základní sestavy. Obránce, na kterého se ze Sparty v průběhu zimní přípravy nesla chvála, se neposadil na lavičku, ale dokonce rovnou na tribunu. V prvních dvou jarních kolech přitom mladík obstál.Zapadalo to do sympaticky nastavené koncepce, tedy upustit od nesmyslného „italského“ přeplácení hvězd za zenitem a sázet na odchovance, které strahovská akademie každoročně chrlí.

Jenže pak do Prahy přijede Baník s Milanem Barošem a Sparta vyměkne...

Rozumím šachům trenérů, kteří šijí taktiku na míru přímo na soupeře. Ale pokud realizační tým veřejně přizná, že se o Plechatého v souvislosti s ostravským kapitánem bál, není o jeho kvalitách přesvědčen. Takhle se opravdu talent nevybrousí. Nehledě na to, že Lukáš Štetina záskok stejně nezvládl, protože neubránil skórujícího Dameho Diopa a hloupým vyloučením oslabil svůj tým.

Takže co teď? Optikou Sparty by měl na libereckého Libora Kozáka hrát Uroš Radakovič, potom na plzeňského Tomáše Chorého taky raději někdo zkušenější a Plechatý dostane šanci až s Olomoucí? Ale pozor, pak bude letenská defenziva čelit kanonýrovi Nikolaji Komličenkovi, takže další čachry? Vždyť to nedává žádný smysl. Koncepce velkoklubu vypadá jinak.

Dukla - Sparta: Plechatý zahrál rukou! Ale těsně před vápnem, VAR tak nemohl jít proti sudímu
Video patří k placenému obsahu

RENTGEN: Nová Sparta? Nebyla vidět. Plechatý neměl podporu, Hložek musí přidat
720p 360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud