Trenérské šachy v Barceloně. Přišel k týmu „jen“ Messiho asistent? | iSport.cz
Jonáš Bartoš
14. ledna 2020 • 17:04

Trenérské šachy v Barceloně. Přišel k týmu „jen“ Messiho asistent?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola zpovídal fotbalové legendy
iSport podcast: Proč chce West Ham Masopusta? Jak je to se zájmem o Stancia?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Upřímně, hvězdy Barcelony potřebují zdvihnout mandle. Hra pod Ernestem Valverdem drhla, často nudila, postrádala potřebný švih a drajv. Až příliš se spoléhá na individuální kvalitu a kapitána s desítkou na dresu. Klubové vedení tím pádem sáhlo po změně. Jenže jde vůbec o změnu? Nový šéf střídačky Quique Setién se ke klubu vyjadřuje až příliš obdivně. S neskonalým vděkem podepsal smlouvu, aniž slíbil nějaké výraznější novinky a pojmenoval problémy současného fungování týmu.Odvolaný Valverde předal tým na prvním místě La Ligy, s klidným postupem do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Tedy v pozici, kde na první pohled nevidíte nejmenší důvod pro změnu.

Jenže v Barceloně to pod hrncem už delší dobu bublá. Zápasy slavného klubu nebaví, hvězdy příliš spoléhají na své umění, že zápas urvou bez větší námahy. Šéfové Barcelony si vrtkavé výkony dobře uvědomovali, když přibývaly bodové ztráty, spustili trenérskou rošádu.

Znamená angažování Quique Setiéna spásné řešení? Kouč za sebou nemá slavnou historii, po svém nástupu řekl hlavně to, jak je vděčný za šanci v klubu svého srdce. Miluje Johana Cruijffa, miluje Lionela Messiho, miluje způsob, jakým Barcelona hraje zápasy. Miluje prakticky všechno, co patří ke katalánskému kolosu.

Pokud ale přišel kvůli tomu, aby upgradoval herní model a rozhýbal hráče pro zásadní zápasy sezony, takhle mluvit nemůže. Kdyby všechno šlapalo, přece Barcelona neodvolává Valverdeho a pokračuje v zavedeném módu.

V zatím nekritickém pohledu pojmenování současných problémů chybí. Zaznívají názory, že mužstvo si odřídí spíš Lionel Messi, na kterého si trenér bez špičkového CV netroufne. A to by bylo špatně, protože sebelepší hráč sám velké trofeje nevyhrává.

FC Barcelona Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud