Liga se v přísném režimu může dohrát. Teď to nesmí pokazit samotní aktéři | iSport.cz
Jonáš Bartoš
5. srpna 2020 • 18:22

Liga se v přísném režimu může dohrát. Teď to nesmí pokazit samotní aktéři

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě na začátku roku by si člověk klepal na čelo, co všechno je ve fotbalovém rybníčku možné. Hrát bez lidí, každý týden si kvůli testům nechat strkat tyčinku do nosu... V čase koronavirové krize ale nelze jinak, než udělat maximum pro to, aby se zákeřná nákaza COVID-19 nešířila. Plán, jaký nastínilo vedení českého profesionálního fotbalu pro novou sezonu, zní logicky. Teď hodně záleží i na samotných aktérech, aby přísnější režim dodrželi a situaci ještě víc nekomplikovali.Stačí odehrát půlku z naplánovaného programu a ligový ročník lze považovat za uzavřený. Šlo o nutnou změnu v řádech, aby se soutěže mohly v nelehkých časech dohrávat.

Nikdo neví, jak se koronavirus zachová na podzim, jak silná vlna nákazy přijde. Bohužel, ač by si to všichni přáli, nová nemoc nemizí, čísla nakažených spíš stoupají. Nicméně polovina zápasů se zvládnout při dobré vůli opravdu dá, na to prostor i v nejisté době je.

LFA umožnila, aby profesionální fotbal běžel i ve značně omezených podmínkách, mohlo se postupovat i sestupovat. Zároveň nastínila poměrně přísná pravidla, jak by se kluby měly chovat, aby se zabránilo zbytečným odkládáním zápasů a průtahům. To znamená disciplinovaně, dodržovat hygienické předpisy. A testovat, testovat a zase testovat.

Teď je řada na hráčích a lidech okolo klubů. Aby si v nelehké době rozmysleli, co podnikat v soukromém životě, aby se vyhnuli nákaze a nezhatili práci všech ostatních. Fotbal je jejich živobytí, sezením doma v karanténě si peníze nevydělají.

Zároveň se nesmí zapomínat na cestu, kam veškeré sportovní dění směřovat. Tedy co nejrychleji k naplněným tribunám, emocím a návratu fanoušků na stadiony, kvůli kterým se vrcholový sport dělá. Proto musí zodpovědné osoby tlačit na vládu a hned, jak to půjde, opatření rozvolnit.

Šéf Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda
Šéf Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda

Šéf Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda
Šéf Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda

Vstoupit do diskuse
3

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud