TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devět startů Usaina Bolta na Zlaté tretře Ostrava je nejzářivější a nejviditelnější vrcholek atletického ledovce. Dosah a význam mítinku, který je v atletickém světě automaticky řazený k nejprestižnějším, je mnohonásobně větší. Už jen díky inspiraci a motivaci pro nastupující generaci.V hektické době, kdy je obecně problém odlepit děti od tabletů a počítačových obrazovek, je Zlatá tretra nejlepší reklamou pro sport. Hýbat se, běhat, soutěžit. Nejlépe to dokumentuje projekt Čokoládové tretry pro děti. Má stejně dlouhou tradici jako hlavní mítink, pořádá se od roku 1961. V posledních letech, i díky fenomenálnímu Boltovi, se rozrostl do vskutku mamutích rozměrů.

Původně děti běhaly jen v Ostravě. Symbolicky, kdo doběhl, dostal lístek na Tretru. V letošním roce už bylo do Čokoládové tretry zapojeno 22 (!) měst včetně Košic. A závodů pro děti do 11 let se dohromady zúčastnilo zhruba osm tisíc malých atletů. Ti nejlepší měli svá finále na 100, 200 a 300 metrů přímo během Zlaté tretry. Obrovský boom.

Podobný zájem byl i o akci Hurá na Zlatou tretru - týmovou soutěž pro základní školy. Celkově se vše odráží i na rozrůstajících se přípravkách atletických klubů. „Máme silné ročníky,“ těší atlety. „Teď už je jen na nás, aby děti u atletiky také vydržely a měli jsme další nové talenty.“

V tomto světle jsou investice organizátorů, města Ostravy, Moravskoslezského kraje i státu do Zlaté tretry neocenitelné. A kdo ví. Třeba se Bolt při své rozlučce ve středu večer podepisoval na tretru v ruce natažené z ochozů novému Maslákovi, Hejnové, Holušovi, Veselému nebo Staňkovi.

Boltův odjezd z Ostravy po Zlaté tretře: Uvidíme se zase za rok!
720p 360p

Usain Bolt po Zlaté třetře: Ostravští fanoušci mi dávají lásku
720p 360p

Usain Bolt při svém posledním startu na Zlaté tretře do poslední chvíle bojoval s Kubáncem Yunierem Pérezem (vlevo)
Usain Bolt při svém posledním startu na Zlaté tretře do poslední chvíle bojoval s Kubáncem Yunierem Pérezem (vlevo)

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze