TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biatlon české sportovní historie se fanouškům zase připomněl. Česká atletika byla vždycky na výši a do roku svého stodvacátého výročí vstoupila skvělým vystoupením na halovém ME v Bělehradě. Královna sportů připomněla fanouškům, že vedle aktuálního biatlonového šílenství jsou tu i další české hity, kterým můžou věnovat svou pozornost. A atleti si o ní říkají i do budoucna.Sedm kulí? Tyhle nejsou ze Sarajeva, nýbrž z Bělehradu a není to žádná Švejkárna. Jistě, halová Evropa je nejsnadnější ze všech atletických šampionátů, to všichni vědí. Jeden kolega kdysi po podobně úspěšném HME v Gentu nabídl českým medailistům doutník, pokud placku přivezou i za rok z mistrovství světa. Ale o to právě jde. Pokud nabídneme doutník medailistům z Bělehradu za vyhlídku do budoucna, je docela možné, že se brzy zahalíme do vítězného dýmu.

Zlatý Maslák? Ďábel v lidské podobě, jak ho „zárubovsky“ díky famoznímu a bronzovému finiši štafety označil komentátor Michal Dusík, je fenoménem haly a českou divokou kartou na atraktivní párty světového sprintu. Po zranění z roku 2014 pomalu znovu stoupá vzhůru. Jako drak. Proti Van Niekerkovi a spol. to v létě bude těžká práce. Ale finále v Londýně by byla frajeřina.

Stříbrná Hejnová? Její první halová medaile je razítkem na novou spolupráci s německým koučem Falkem Balzerem. Loňské zranění, které obrousilo její ostny v olympijské sezoně, je pryč a Hejnová si jde za unikátním hattrickem na světových šampionátech.

Pavel Maslák se raduje při předávání medailí na HME v Bělehradu
Pavel Maslák se raduje při předávání medailí na HME v Bělehradu

Další stříbrný koulař Staněk? Tomu by stačilo zdraví ze železa. V Bělehradu se málem poranil jenom z radosti nad svým životním kouskem. Ale má navíc. Tenhle silák už se blíží sférám, v nichž je možné bojovat o medaile i ve světové konkurenci. Je tu jediný problém, jeho tělo musí vydržet pohromadě, což není žádná legrace. Zkuste si tu 7,26 kilogramů těžkou kouličku někdy jenom zvednout ze země. A je tu ještě tréninkový kolega Ladislav Prášil, po úctyhodném comebacku po zranění.

Kvarteto bronzů? Medaile překážkáře Petra Svobody je sladkobolný příběh z filmu, až na to, že je reálný, a o to krásnější. Mílař Sasínek je mladý, se silnou hlavou, odvahou a motivací. Vskutku úžasný chlapík. Běžec euforista. Spolu s Jakubem Holušou si je člověk umí představit, jak běhají po horách s mladým Stevem Prefontainem. Možná škoda, že netrénují spolu. Tedy Sasínek s Holušou…

Adam Sebastian Helcelet je už šlechtic historie českého desetiboje. Vloni vicemistr Evropy venku, letos bronz pod střechou. A nejlepší léta má stále před sebou. Český víceboj získává na síle. A bude líp, až juniorský mistr světa Jiří Sýkora překoná nejistotu mládí.

Štafetový bronz je moc fajn. S králem Maslákem si dva roky pražský bronz zopakovali Patrik Šorm a Jan Tesař. A nováček Jan Kubista krásně navázal na úspěchy svého tatínka, dlouholetého národního rekordmana na patnáctistovku a finalistovi MS v Helsinkách.

A to jsou jen medailisté. Máme tu Kudličku, Hrubou, Jušku, oštěpaře. Ano, ano, až sleze sníh a biatlonové střelnice osiří, v létě bude kam se dívat.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze