Bříza poškodil ligu víc než Duda. Šlo o fatální selhání předního funkcionáře | iSport.cz
30. prosince 2018 • 13:13

Bříza poškodil ligu víc než Duda. Šlo o fatální selhání předního funkcionáře

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Petr Bříza, majitel Sparty a muž, kolem kterého se točí celý klub, vletěl během pátečního zápasu na  rozhodčí a  před poslední třetinou se do nich pustil, že víc vylučují jeho hráče. Když ho sudí vyzvali, aby odešel, byl víc a  víc agresivní. Nakonec jim oznámil, že jsou pánskými přirozeními a že si na Spartě už nezapískají. Že se nad tím dá jen mávnout rukou, protože emoce? V  žádném případě. Tohle bylo fatální selhání jednoho z předních českých funkcionářů (byť se za něj druhý den v krátkém prohlášení na klubovém webu omluvil).Emoce jsou, když vás během zápasu někdo přetáhne hokejkou, rozhodčí si faulu v  daný moment nevšimne, ale vidí vaše oplácení a vylučuje. V tu chvíli jste jak papiňák.

Nemá se to, ale lidsky se dá pochopit, že sudímu vynadáte do  všech možných zvířat. Vře to ve  vás a  chcete vztek na někoho pustit. Akt, kterého se dopustil Bříza? To nebyly sekundy emocí, šlo o  kalkul.

Cítil křivdu a  měl potřebu o ní rozhodčím referovat, vyděsit je, vysvětlit jim, co mají dělat. Opustil místo v hale, ze kterého se dívá na hokej, několik minut trvalo, než došel až před kabinu sudích, celou tuhle dobu mu šrotoval mozek, co všechno mužům v pruhovaném poví.

A taky to udělal.

Jakkoliv mohl s  výkonem rozhodčích nesouhlasit, selhal především on. V  kuloárech se spekuluje, že by klidně mohl být po  Reném Faselovi novým šéfem IIHF. Jenže s  takovým chováním může vést maximálně gang mongolských překupníků s koňským masem.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud