SCHICKanzen. Rozjetý střelec může být českým vlakem na EURO | iSport.cz
Radek Špryňar
8. června 2019 • 00:45

SCHICKanzen. Rozjetý střelec může být českým vlakem na EURO

TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3 Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3
Čech dostal kartu za penaltovou radu: Nguyenovi jsem řekl, ať se nebojí zůstat stát Čech dostal kartu za penaltovou radu: Nguyenovi jsem řekl, ať se nebojí zůstat stát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Při vší úctě k ostatním hráčům, má národní mužstvo jen jednoho fotbalistu špičkového evropského formátu. O kom je řeč, je po úvodním domácím zápase kvalifikace snad všem jasné. Patrik Schick, zaparkovaná kvalita v garáži AS Řím, pomohl reprezentaci ke složení Bulharska dvěma góly. Česko vyhrálo nesmírně důležitou partii 2:1.

 Především během vítězné druhé trefy Schick ukázal na Letné všechny svoje přednosti. Rychlost, techniku, sílu a především spektakulární nápaditost v zakončení. Je nesmírně potěšitelné, že třiadvacetiletý mládenec se v národním mužstvu cítí líp a líp. Proti Bulharsku bylo z každého jeho pohybu, gesta či emoce znát, jak je pohlcený zápasem a má chuť sázet góly. 

Kdo má možnost Schicka sledovat v italské lize, takový dojem nemá. V Římě je spíš duchem, což ale není jen jeho chyba. Schopnosti odchovance Sparty v klubu neumí využít, proto si s ním nevědí rady a on sám se trápí, byť to z logiky věci nepřizná.

V národním mužstvu píše úplně jiný příběh. Poprvé v kariéře se trefil dvakrát v jednom zápase. Od spoluhráčů má důvěru a minimálně v utkání s Bulharskem celkem slušný servis. Je bezpodmínečně nutné, aby ho měl i v dalších zápasech. Momentálně stoprocentně platí, že vlak SCHICKanzen může Česko dovézt na mistrovství Evropy.

Reprezentaci zase roste nesmírně silný útočník. Borec, o kterého se tým může v těžkých chvílích opřít. I Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci přiznal, že Schick může být v kvalifikaci zásadní postavou. Zda tomu tak opravdu bude, se ukáže už v pondělí v Olomouci, kde Češi hostí Černou Horu. Branky Patrika Schicka by se zase náramně šikly.

Klepali jsme se proti Bulharům až do konce, ale ukázal se charakter týmu, těšilo Šilhavého

První výhra v kvalifikaci o Euro! Češi pálili šance, Bulhary ale přece jen zdolali 2:1

Patrik Schick děkuje fanouškům po utkání s Bulharskem, které rozhodl dvěma góly
Patrik Schick děkuje fanouškům po utkání s Bulharskem, které rozhodl dvěma góly

 
Články odjinud


Články odjinud