Tomáš Souček: až příliš kladný hrdina. A to je (prý) teprve v půlce… | iSport.cz
9. srpna 2020 • 05:00

Tomáš Souček: až příliš kladný hrdina. A to je (prý) teprve v půlce…

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když fotbalové ankety vyhrávají brankáři, tak něco není v pořádku… Jako ty tuzemské: jakmile už prvenství přestane z vysokých štaflí česat Petr Čech, tak si přijde Tomáš Vaclík! Vypadá to však, že český fotbal je už zase v pořádku. Což je samozřejmě nadsázka, navíc triumfy mužů v rukavicích byly zasloužené. Přece jen to však o něčem vypovídá – o tom, že jinde na hřišti v takových letech špičková kvalita chybí.Do Čechových zlatých let se tak jak ve „svazovém“ Fotbalistovi roku od 2008 vklínili jen David Lafata a Vladimír Darida, v novinářském Zlatém míči dokonce od roku 2004 vedle Davida Lafaty už „jen“ samotný Pavel Nedvěd. Nyní se k nim přidal po životní sezoně i Tomáš Souček – báječný podzim v dresu Slavie stačil v březnu na vítězství v anketě kopírující běžný kalendář, výkony přidané na hostování v anglickém West Hamu i k té druhé, hodnotící klasickou sezonu. Nejen tím dokázal něco mimořádného. Výjimečný je totiž i on sám – tím, že je normální. A že se na vrchol vydrápal i navzdory tomuhle „hendikepu“.

Nejlepší český fotbalista v roce 2020, záložník anglického West Hamu Tomáš Souček se svým agentem Pavlem Paskou
Nejlepší český fotbalista v roce 2020, záložník anglického West Hamu Tomáš Souček se svým agentem Pavlem Paskou

Souček je zosobněním odpovědnosti, skromnosti, nesobeckosti, právě až nedvědovské píle a vůle. Není to příběh obrovského talentu, který bije do očí a kaž­dého uhrane. Spíš dřiny a třeba i překonávání předsudků, které probouzela jeho postava a ne zrovna učebnicový styl běhu, jenž nebyl zrovna čítankový. Jestli se proto v Součkovi mnozí mýlili nebo na něj vsadili třeba i jen shodou náhod, není úplně fér jim to vyčítat.

Ostatně, vždyť nechybělo mnoho a nemuselo dojít ani na osudové spojení i spojenectví s trenérem Jindřichem Trpišovským. Vždyť při prvním ze tří jejich setkání byl Souček málem odlifrován z Žižkova, kde to zprvu dost krkolomně zkoušel na hostování poté co neuspěl na testech v jiných druholigových klubech.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
2

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud