Na Zlaté tretře poběží mistr světa a světový rekordman Rudisha | iSport.cz
17. dubna 2012 • 13:20

Na Zlaté tretře poběží mistr světa a světový rekordman Rudisha

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Na Zlaté tretře poběží mistr světa a světový rekordman Rudisha
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | K hvězdám atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava přibyl David Rudisha. Keňský světový rekordman a úřadující mistr světa poběží 25. května ve Vítkovicích závod na 800 metrů. Pořadatelé dnes oznámili také účast dalších atletů zvučných jmen: oštěpaře Andrease Thorkildsena, Mathiase De Zorda, Marii Abakumovovou a čtvrtkařku Sanyu Richardsovou-Rossovou.Rudisha absolvuje v Ostravě už svůj čtvrtý start, poprvé se však představí jako úřadující mistr světa i světový rekordman. Organizátoři si slibují, že nejlepší světový atlet roku 2010 zaútočí na devět roků starý rekord mítinku 1:43,24. Rudishův světový rekord má hodnotu 1:41,01.

"Za jeho start jsme rádi i proto, že Rudisha podobně jako Bolt patří k atletům, kteří na mítincích startují jen velmi střídmě. Mimo nás před olympiádou poběží už jen v Dauhá a New Yorku," uvedl sportovní manažer mítinku Alfons Juck.
Přitažlivost letošní osmistovky zvyšuje účast českého půlkaře Jakuba Holuši, čerstvého halového vicemistra světa z Istanbulu.

"Kdo by se netěšil na souboj s Rudishou," radoval se opavský atlet. "Chtěl bych co nejdříve zaběhnout limit pro olympiádu a pak se naplno soustředit už jen na Zlatou tretru. Z Opavy mě přijedou určitě povzbudit dva autobusy kamarádů," uvedl Holuša, který v současné době pobývá na soustředění na Kanárských ostrovech.

Na nový rekord mítinku mají organizátoři políčeno i v ženské čtvrtce. Bývalá mistryně světa Američanka Richardsová-Rossová by měla atakovat čas Táni Kocembové 49,67 z roku 1983. "Byla tu i vloni, ale to neměla takovou formu jako letos v úvodu sezony," podotkl Juck.

Lahůdkou mají být souboje oštěpařů. Mezi ženami bude tradiční účastnici mítinku od roku 2006 Špotákové dělat konkurenci její největší rivalka Ruska Abakumovová, která českou hvězdu na Zlaté tretře vždycky porazila.
Mužskou soutěž ozdobí dvojnásobný olympijský vítěz Nor Thorkildsen, německý mistr světa De Zordo, jimž se postaví tréninková skupina ředitele mítinku Jana Železného v čele s Finem Tero Pitkämäkim, Petrem Frydrychem či Vítězslavem Veselým.

"Jestli nikdo nevypadne, bude to opravdu skvělý závod. Thorkildsen vždy předvede vynikající standard, De Zordo je vycházející hvězda a stoprocentní kandidát na medaili v Londýně," mínil Železný, který má po soustředění v Jihoafrické republice radost i z formy svých svěřenců.

"Víťa Veselý vypadá podstatně líp než vloni, Jakub Vadlejch je o třicet procent lepší než vloni. Petr Frydrych nikdy nehází naplno v tréninku, ale cítí se dobře. Všechno ukáže první mítink v Šanghaji, který bude před Zlatou tretrou," uvedl Železný.

Hlavní hvězdou 51. ročníku ostravského mítinku bude fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud