15. září 2008 • 19:24

Špotáková je na fotbal levá!

Autor:
Barbora Špotáková
TOP VIDEA
Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval
Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0 Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Deštivé zakončení sezony si dnes prožili atleti pražské Dukly včetně čerstvé světové rekordmanky v hodu oštěpem Barbory Špotákové.Ve vytrvalém dešti a chladném počasí na Julisce neběhali, neházeli ani neskákali, ale tradičně na závěr sportovního roku hráli fotbal "mladí" proti "starým". Ti zkušenější slavili vítězství 12:6, na němž se nejvíce podílel pěti brankami desetibojař Roman Šebrle.

Špotáková se těšila, jak vstřelí svůj vůbec první gól při tradičním klání v závěru sezony, ale nepodařilo se jí to. Měla šance, jednou ale pálila skoro před prázdnou brankou vedle.

"Já jsem na to úplně levá," řekla novinářům. Zima a déšť jí prý nevadily. "Ideální počasí, lepší než vedro. I když ostatní se klepou zimou, mně je dobře," prohlásila.

Její tým "mladých" neměl moc šancí vyhrát, kromě Šebrleho hráli za "staré" totiž také další kvalitní fotbalisté - bývalý desetibojař a řízný obránce Kamil Damašek, mílař Michal Šneberger, který nakonec vstřelil tři branky, a bývalý oštěpař Jan Železný. Ten se trefil dvakrát.

Domů se jako kanonýr vrátil alespoň Špotákové přítel Lukáš, který hrál za "mladé" a porážku zmírnil dvěma góly. "Trochu to v tom útoku rozběhal, byli jsme dost bezzubí," kritizovala výkon vlastního týmu Špotáková.

Sama prý hraje párkrát do roka. "Naposledy na Zadově na sněhu. To bylo dobrý, tam se dalo padat a skákat," řekla s úsměvem.

Na kluzké umělé trávě v dešti dnes hlavně dávala pozor na sebe. "Jsem opatrná, nehraju jak o život," řekla atletka oblečená do fotbalového dresu Arsenalu. Loni měla na sobě trikot pražské Sparty s číslem 67 na zádech, což byla hodnota jejího tehdejšího českého rekordu.

"To je dávná historie," usmála se v narážce na skutečnost, že český rekord v sobotu ve Stuttgartu povýšila na světový výkonem 72,28 metru.

Že je nejlepší oštěpařkou historie, se jí už rozleželo v hlavě. Po návratu si prožila oslavu v Sýkořici u Berouna, kde na ni čekalo asi 20 kamarádů v tamní hospodě. "Když jsme tam přijeli, tak už byli dost veselí," prozradila. Slavila s nimi asi do čtyř do rána.

Závěr sezony byl podle jejích slov dokonalý. "Kdybych to hodila na olympiádě, tak by to takové nebylo. Tohle bylo super, to je něco neskutečného. Je to absolutní špička. Nic lepšího být nemůže," dodala.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze