Špotáková je na fotbal levá! | iSport.cz
15. září 2008 • 19:24

Špotáková je na fotbal levá!

Autor:
Barbora Špotáková
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Deštivé zakončení sezony si dnes prožili atleti pražské Dukly včetně čerstvé světové rekordmanky v hodu oštěpem Barbory Špotákové.Ve vytrvalém dešti a chladném počasí na Julisce neběhali, neházeli ani neskákali, ale tradičně na závěr sportovního roku hráli fotbal "mladí" proti "starým". Ti zkušenější slavili vítězství 12:6, na němž se nejvíce podílel pěti brankami desetibojař Roman Šebrle.

Špotáková se těšila, jak vstřelí svůj vůbec první gól při tradičním klání v závěru sezony, ale nepodařilo se jí to. Měla šance, jednou ale pálila skoro před prázdnou brankou vedle.

"Já jsem na to úplně levá," řekla novinářům. Zima a déšť jí prý nevadily. "Ideální počasí, lepší než vedro. I když ostatní se klepou zimou, mně je dobře," prohlásila.

Její tým "mladých" neměl moc šancí vyhrát, kromě Šebrleho hráli za "staré" totiž také další kvalitní fotbalisté - bývalý desetibojař a řízný obránce Kamil Damašek, mílař Michal Šneberger, který nakonec vstřelil tři branky, a bývalý oštěpař Jan Železný. Ten se trefil dvakrát.

Domů se jako kanonýr vrátil alespoň Špotákové přítel Lukáš, který hrál za "mladé" a porážku zmírnil dvěma góly. "Trochu to v tom útoku rozběhal, byli jsme dost bezzubí," kritizovala výkon vlastního týmu Špotáková.

Sama prý hraje párkrát do roka. "Naposledy na Zadově na sněhu. To bylo dobrý, tam se dalo padat a skákat," řekla s úsměvem.

Na kluzké umělé trávě v dešti dnes hlavně dávala pozor na sebe. "Jsem opatrná, nehraju jak o život," řekla atletka oblečená do fotbalového dresu Arsenalu. Loni měla na sobě trikot pražské Sparty s číslem 67 na zádech, což byla hodnota jejího tehdejšího českého rekordu.

"To je dávná historie," usmála se v narážce na skutečnost, že český rekord v sobotu ve Stuttgartu povýšila na světový výkonem 72,28 metru.

Že je nejlepší oštěpařkou historie, se jí už rozleželo v hlavě. Po návratu si prožila oslavu v Sýkořici u Berouna, kde na ni čekalo asi 20 kamarádů v tamní hospodě. "Když jsme tam přijeli, tak už byli dost veselí," prozradila. Slavila s nimi asi do čtyř do rána.

Závěr sezony byl podle jejích slov dokonalý. "Kdybych to hodila na olympiádě, tak by to takové nebylo. Tohle bylo super, to je něco neskutečného. Je to absolutní špička. Nic lepšího být nemůže," dodala.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud