8. listopadu 2008 • 23:15

Špotáková: Ruda to nějak přehání

Autor:
Barbora Špotáková s přítelem při vyhášení atleta roku
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Týden prvních tréninků na novou sezonu zmohl Barboru Špotákovou natolik, že její únava potlačovala chuť slavit druhé vítězství v anketě Atlet roku za sebou.Na Šumavě měla olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem ideální slunečné podmínky, a tak začala naplno pracovat na fyzické kondici.

"Ruda to nějak přehání," zlobila se naoko Špotáková na svého kouče Rudolfa Černého. Letos zahájila trénink na sezonu tvrdší dřinou než loni, neboť tehdy na Šumavě bylo půl metru sněhu, zatímco letos doprovázely přípravu slunečné počasí i vysoké teploty. "Takže se dalo najezdit sto kilometrů na kole, házet venku medicinbalem a podobně," vyprávěla oštěpařka.

Občas se prý s koučem handrkuje, když cítí, že jí dřina přerůstá přes hlavu. "Kdybych se podívala do loňského deníku, tam toho určitě tolik nebylo," řekla. "Já mu pořád říkám, že toho je hodně. Ale takhle to funguje. Kdybych taková nebyla, tak nevím, kde skončím. Je to po měsíci volna krutý začátek tréninku. Představovala jsem si to snazší, loni to bylo víc pozvolnější. Ale jestli to není tím, že je člověk starší," připustila s úsměvem.

Měla prý dokonce i chutě se na trénink vykašlat, ale pak převládla motivace v podobě mistrovství světa v Berlíně příští rok v létě. "Tvrdě jsem vystřízlivěla z lenosti. Ale mám namožené celé tělo, fyzička letos bolí nějak víc. Spala bych, teď mi museli přelíčit kruhy pod očima," usmívala se po přípravě na slavnostní večer.

Z klidu Šumavy vletěla dnes do víru zájmu kamarádů i médií při vyhlášení ankety. "Jsem hodně unavená a je to náročný nápor. Mluví na mě třicet lidí, každý něco chce," líčila Špotáková.

Když si po olympiádě vybrala měsíc volno, utekla do Maďarska, Turecka, na Slovensko a do Rakouska, aby ji lidé na ulici nepoznávali. Jenže než dnes došla ze svého bytu nedaleko Jungmannova náměstí do hotelu Ambassador na Václavském náměstí, byla středem pozornosti. Zařadila se proto za bezdomovce. "Takže když mě fotili, tak to byl typický obrázek z Václaváku," vtipkovala.

Světovým rekordem při Světovém atletickém finále letos zakončila životní sezonu. Rekordní hod 72,28 metru už je oficiálně zanesen v tabulkách. Mezinárodní federace IAAF její výkon v týdnu oficiálně uznala. Certifikát přijde Špotákové poštou. "Je to příjemné, že se to zase připomene, že to je oficiálně," komentovala to.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze