3. května 2018 • 08:34

Utah překvapivě srovnal sérii s Houstonem, zazářil Ingles

Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Basketbalisté Utahu zaskočili nejlepší tým základní části NBA Houston a ve druhém zápase semifinále Západní konference vyhráli na jeho palubovce 116:108. Jazzmani po životním výkonu Australana Joea Inglese srovnali stav série na 1:1.

Ingles si vytvořil osobní rekord 27 body, proměnil sedm z devíti trojkových pokusů a navíc skvěle bránil. Střelecky se tentokrát tolik nedařilo nováčkovi Donovanu Mitchellovi, jenž se trefil pouze šestkrát z 21 pokusů z pole, ale k 17 bodům přidal 11 asistencí. Na 17 bodů se dostal i náhradník Alec Burks.

"Mitchell byl klíčovým hráčem, i když nebyl nejlepším střelcem týmu. To on nás zlomil, skvěle nacházel hráče v rohu," vysekl poklonu rozehrávači Utahu trenér Houstonu Mike D'Antoni.

Z prohry Houstonu byl překvapený i James HardenZ prohry Houstonu byl překvapený i James Harden

Utah dobře začal a první čtvrtinu vyhrál 36:28. Ve druhé části místo očekávaného náporu Houstonu narostl náskok hostů až na 19 bodů. Pak se favorit přece jen probudil a do poločasu snížil na 55:64. Do třetí čtvrtiny vstoupili Rockets šňůrou 22:8, dostali se do pětibodového vedení a zdálo se, že převzali režii. Jenže v poslední části hosté odskočili sérií 14:2 a nedošlo už ani na dramatickou koncovku.

Hráči Houstonu prožili druhou nejhorší poslední čtvrtinu v celé sezoně, proměnili v ní pouhých 24 procent střeleckých pokusů. Tým táhl tradičně James Harden s 32 body a 11 asistencemi, ale z 10 pokusů za tři body proměnil pouhé dva. Chris Paul přidal 23 bodů a Clint Capella 21.

Série se nyní přesune do Salt Lake City, kde Utah hostí pokračování v noci na sobotu.

Výsledky:

Západní konference - 2. zápas:

Houston - Utah 108:116, stav série 1:1.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.