Milwaukee a Houston vyhrály i třetí zápasy, po postupu sahají i Sixers | iSport.cz
21. dubna 2019 • 10:08

Milwaukee a Houston vyhrály i třetí zápasy, po postupu sahají i Sixers

Basketbalisté Houstonu a Milwaukee jsou zatím v play off NBA stoprocentní a vyhráli i potřetí.
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně

Basketbalisté Houstonu a Milwaukee jsou zatím v play off NBA stoprocentní a vyhráli i potřetí. Rockets porazili 104:101 Utah i přes nepovedený výkon Jamese Hardena, Bucks zdolali Detroit 119:103. Jediná výhra dělí od postupu také Philadelphii, která vydřela vítězství 112:108 a vede v sérii s Brooklynem 3:1. Naopak série mezi Denverem a San Antoniem je vyrovnaná 2:2.

Harden se v dresu Houstonu trápil. Minul prvních 15 střel a za celý zápas trefil jen tři z dvaceti pokusů, ale proměnil klíčovou trojku minutu před koncem, která dala Rockets náskok čtyř bodů do koncovky. Zásluhou trestných hodů byl nakonec Harden přeci jen nejlepším střelcem svého týmu s 22 body. K tomu přidal deset asistencí. Utahu nepomohlo ani 34 bodů Donovana Mitchella.

Drama se v sobotu odehrálo i v Brooklynu. Domácí tým byl blízko srovnání série se Sixers, ale dobře rozehraný zápas, ve kterém většinu času těsně vedl, nedotáhl. V koncovce se vedení neustále přelévalo a ještě 20 vteřin před koncem vedli Nets, pak ale dal trojku ze strany Mike Scott a jako náhradník zajistil Philadelphii důležitou výhru.

Asistoval mu přitom Joel Embiid, který byl s 31 body, 16 doskoky a sedmi asistencemi klíčovou postavou utkání. Především ve čtvrté čtvrtině osmi body v řadě smazal sedmibodové vedení Brooklynu. Embiid tak prožil úspěšný návrat po minulé absenci zaviněné bolestí kolena.

Milwaukee si celkem snadno poradilo s Detroitem, přestože se hvězda Bucks Janis Adetokunbo potýkala s fauly. Za 28 minut dal hvězdný Řek 14 bodů a 10 doskoků. Dalších šest jeho spoluhráčů se dostalo na dvouciferný počet bodů a vyvážili tak výkon detroitského Blakea Griffina, který se vrátil po zranění a zaznamenal 27 bodů.

"Na tomhle se snažíme pracovat celou sezonu. Náš tým to není jen Janis. Je to samozřejmě skvělý hráč, ale snažíme se hrát jako tým a máme více hráčů, kteří jsou dobří," řekl trenér Milwaukee Mike Budenholzer.

Nejvyrovnanější je série mezi Denverem a San Antoniem. Spurs mohli doma udělat výrazný krok k postupu, když po první čtvrtině vedli o 12 bodů, ale Nuggets zabrali, do poločasu srovnali a ve druhé půli San Antonio přehráli. Zvítězili 117:103 hlavně zásluhou Nikoly Jokiče, který měl 29 bodů a 12 doskoků.

1. kolo play off NBA:

Východní konference:

Detroit - Milwaukee 103:119, stav série 0:3; Brooklyn - Philadelphia 108:112, stav série 1:3.

Západní konference:

Utah - Houston 101:104, stav série 0:3; San Antonio - Denver 103:117, stav série 2:2.

Témata:  sport, basketbal, NBA

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby