Šlágr pro Efes. Barcelonu složil oslavenec Micič, Satoranský opět chyběl

Autor: Miroslav Mazal
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Velký souboj dvou předsezonních favoritů na titul vyzněl pro obhájce euroligové trofeje. Anadolu Efes Istanbul zvítězil ve šlágru kola na palubovce Barcelony 80:75. Český pivot Jan Veselý zaznamenal v domácích barvách jen čtyři body, klíčový rozehrávač Tomáš Satoranský opět nenastoupil.

Kvůli zánětu šlach v pravém kotníku přišel Tomáš Satoranský už o třetí zápas v Eurolize za sebou. „Nechceme to riskovat. Nejdůležitější je, aby se cítil na sto procent, takže budeme trpěliví. Jeden den se cítí lépe, druhý den je to horší,“ nechal se slyšet kouč Šarunas Jasikevičius.

Dirigentské úlohy se tak proti tureckému soupeři opět chopil Argentinec Nico Laprovittola. Jan Veselý nastoupil v základu, ale start se domácím absolutně nevydařil (0:9). Střelecké sucho Katalánců utnul až ve 4. minutě Nikola Kalinič, a i když si kouč mohl vyřvat hlasivky, z bídy se domácí dostali až v průběhu druhé čtvrtiny. Poločas vyhrál hostující celek zaslouženě 39:28.

Ani ve druhé půli se domácím dlouho nedařila střelba z dálky a hosté díky solidní úspěšnosti za tři body navyšovali vedení až na 18 bodů. Až v poslední pětiminutovce se domácím povedlo zvednout střelecký prapor zásluhou Oscara da Silvy. Barca se přiblížila díky skvělému Corymu Higginsovi až na tři body, hosté však dramatickou koncovku ustáli a slavili cennou výhru.

Veselý odehrál stejně jako ve středu v Lyonu bodově slabší zápas, zaznamenal ale šest doskoků. Nejlepšími střelci hostů byli páteční oslavenec Vasilije Micič (29. narozeniny) a Shane Larkin, kteří nasázeli po 17 bodech. Barcelona se příští týden ve čtvrtek vydá na palubovku Baskonie.

FC Barcelona - Anadolu Efes Istanbul 75:80 (9:21, 19:18, 20:23, 27:18)
Nejvíce bodů: Higgins 17, Mirotič 15, Da Silva 10, Kalinič 9, …Veselý 4 (6 doskoků, 1 asistence) – Larkin a Micič po 17, Pleiss 12, Beaubois 11.