TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Největší, nejsledovanější, nejdražší! V případě souboje Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao se nešetřilo superlativy. Střet dvou králů byl nejlepším zápasem roku 2015 i podle názoru poroty, kterou iSport.cz sestavil z osmi talentů českého boxu. O skutečném vítězi ankety ale rozhodnete vy. Mayweater porazil Furyho. Alespoň v žebříčku nejlepších zápasů loňského roku, jenž vznikl na základě hlasování českých bijců. Na první příčce se totiž umístil souboj Mayweater proti Pacquiaovi.  

Dlouho očekávané porovnání sil dvou ikon velterové váhy. Nejvýdělečnější boxerská akce všech dob. Přes deset miliard korun činil zisk z přenosů, sám vítěz Mayweather vydělal čtyři a půl miliardy. Značné množství diváků ovšem tento duel označilo za „nejdražší nudu v historii“.   

„Spousta lidi říkala, že Mayweather jen utíkal, ale taktika byla zvolena správně a vítěz muže byt jen jeden,“ zhodnotil souboj Zdeněk Chládek, známý český bijec v amatérské velterové váze (do 69 kg). 

VIDEO | Podivejte se na nejlepší momenty souboje Mayweater vs Pacquiao 

O druhé až třetí místo se dělí hned dvě bitvy. Jednou z nich je dvanáctikolová přetahovaná hned o tři hlavní světové pásy těžké váhy, Vladimir Kličko proti Tysonu Furymu, z níž vzešel nový šampion.

Fury šokoval svou převahou, řízením hry a zcela oprávněně vytrhl tituly WBA, WBO a IBO z rukou dlouholetého vládce. Ani tento souboj fanoušky nenadchl. Nečekaný výsledek, jemuž z laického pohledu předcházelo vcelku nudné a opatrné pošťuchování.  

„Líbil se mi Furyho technický styl na udržené vzdálenosti,“ komentoval Erik Agateljan, dvacetiletý talent v lehké velterové, výkon britského obra.

VIDEO | Podivejte se na to nejlepší z duelu Kličko vs Fury

Stejný respekt poroty, jako velká výměna v těžké váze, si získala řežba v Montrealu v polotěžké, Sergej Kovalev kontra Jean Pascal. Neporažený ruský bijec Kovalev potvrdil svou tvrdost a odolnost, když v osmém kole porazil odhodlaného domácího borce. Mimořádně ostrý a napínavý souboj.

„Byl to hodně tvrdý zápas z obou stran,“ ocenila Ester Konečná, čtyřnásobná česká mistryně v super-velterové váze. „Kovalev měl větší přehled a v osmém kole zasypal Pascala tvrdými údery, kterým Kanaďan už nebyl schopný odolat,“ doplnil hodnocení Jakub Bambuch, mistr ČR 2015 ve váze do 75 kilo.

VIDEO | Podivejte se na ukázky z řežby mezi Kovalevem a Pascalem

A právě rusko-kanadský střet se dočkal velkého pokračování. Montrealské Bell Centre se stalo místem odvety. Start velké show: sobota 30. ledna, od 19.00 tamního času (1.00 SEČ). 

Odborná porota

Erik Agateljan - 20 let, do 64 kg, dvojnásobný mistr ČR seniorů, 5. misto na ME 2013
Viktor Agateljan - 21 let, váha 69kg, sedminásobný mistr ČR (kadeti, junioři, muži)
Jakub Bambuch - 23let, váha 75 kg, mistr ČR mužů 2015
David Hošek - 22 let, do 91 kg, vice-mistr republiky, vítěz mezinárodního juniorského turnaje Julia Tormy
Zdeněk Chládek - 25 let, 69 kg, účastník OH 2012, patnáctinásobný mistr ČR, čtyřnásobný vítěz Grand Prix, od roku 2009 téměř pravidelně vyhlašován nejlepším boxerem ČR
Ester Konečná - 27 let, 69 kg, čtyřnásobná mistryně ČR
Daniel Táborský - 22 let, nad 91 kg, pětinásobný mistr ČR
Matěj Vais - 20 let, 75 kg, 3. místo na MČR, 2x vítěž poháru města Žižkova

Odborná porota vybrala 13 nejlepších boxerských bitev a vy nyní rozhodnete o nejlepší. Hlasovat můžete do 15. února. 

HLASOVÁNÍ UKONČENO

Další z tvrdých úderů, který schytal Manny Paccquiao
Další z tvrdých úderů, který schytal Manny Paccquiao

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, box, anketa
 Klasická verze
Mobilní verze