Bleskurychlý Lomačenko stále králem! Soupeře donutil pokleknout | iSport.cz
Ondřej Němec
1. září 2019 • 08:29

Bleskurychlý Lomačenko stále králem! Soupeře donutil pokleknout

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Atalanta - PSG 1:2. Neskutečný obrat v závěru, Pařížané postupují
Vystupňovali jsme tempo, chyběla lepší produktivita, říká Kotal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Boxerský superman už dlouho nenašel přemožitele. Vasil Lomačenko suverénně na body porazil v londýnské O2 areně britského oblíbence Luka Campbella. Fanoušci mohli být na domácího borce ale právem hrdí, protože předvedl úctyhodnou odolnost a odvahu. „Tento večer byl večerem Lomačenka, můj čas ještě přijde,“ řekl poražený.Britský bijec Luke Campbell působil po vstupu mezi šestnáct provazů nervózně. Ukrajinský superhrdina Vasil Lomačenko naopak naprosto vyrovnaně, až laxně. První kolo bylo o klasickém oťukávání a nastudování soupeře, častěji se snažil zasazovat údery Brit.

Ukrajinský válečník se začal rozehřívat průběhem třetího kola. Nejen, že se dokázal soupeři dostávat nepříjemně na tělo a zasazovat mu tvrdé háky, sám se začal mnohem lépe Campbellovým pěstem vyhýbat.

Každým dalším kolem jakoby Lomačenko nabíral na rychlosti a tvrdosti. Na konci pátého kola už měl jeho soupeř namále a nedokázal reagovat na tvrdé rány jinak než krytím a couváním. Zvonek, který ukončil kolo, Brita doslova zachránil.

V šestém dějství Campbell překvapivě nabral síly. Pak ale ukrajinský stroj na výhry opět získával jasnou převahu a tlačil rivala zcela nekompromisně k prohře.

Šampion Spojeného království nicméně předvedl mimořádný výkon a vytrvalost. Minutu před koncem jedenáctého kola však domácí borec musel pokleknout, aby tím přerušil spršku Lomačenkových úderů. Zbytek souboje jednatřicetiletý Brit ustál, vítězství byl ale na míle daleko.  

Souboj ukrajinského rohovníka Vasila Lomačenka s Britem Lukem Campbellem byl parádní podívanou, ale favorit Lomačenko nedovolil soupeři, aby šokoval svět. Ukrajinec vyhrál suverénně na body.
Souboj ukrajinského rohovníka Vasila Lomačenka s Britem Lukem Campbellem byl parádní podívanou, ale favorit Lomačenko nedovolil soupeři, aby šokoval svět. Ukrajinec vyhrál suverénně na body.

„Prohrál s největším bojovníkem na světě, což rozhodně není žádná ostuda,“ řekl k výkonu krajana známý rohovník Tony Bellew pro Sky Sports.

Král lehké váhy se nemění, vše je jak se očekávalo. Přesto se jednalo o velice atraktivní duel.

Důkazem toho, že ukrajinsko-britská bitva znamenala pro svět boxu významnou událost, byl i nejslavnější konferenciér Michael Buffer, jenž v bílém smokingu uvedl oba bojovníky a nakonec svým medovým hlasem ohlásil jméno vítěze: Vasil Lomačenko. Ten je nyní majitelem tří šampionských pásů (WBA, WBC a WBO).

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud