Autor: ČTK, adl
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Jedenáctou etapu Vuelty s prudkým stoupáním do cíle vyhrál španělský cyklista Jesús Herrada. Favorité na celkové vítězství dojeli společně se šestiminutovou ztrátou, v červeném trikotu lídra zůstal po středečních 163,2 km Sepp Kuss z USA.

Třiatřicetiletý Herrada měl v závěrečných stovkách metrů na Laguna Negra nejvíce sil z vedoucí skupiny a dojel si pro třetí vítězství na Vueltě v kariéře. Po rovinaté části etapy roztrhal v 6,5 km dlouhém stoupání skupinu se 26 cyklisty vítěz úterní časovky Filippo Ganna. Italský cyklista rozjel tempo pro britského kolegu z týmu Ineos Grenadiers Gerainta Thomase, vítěz Tour de France z roku 2018 ale skončil pátý.

Peloton s hlavními favority jel v poklidu s více než pětiminutovou ztrátou. Až těsně před cílem nastoupil obhájce loňského vítězství Remco Evenepoel, všichni Belgičanovi rivalové však dojeli do cíle s totožným odstupem 5:50 minuty.

V čele průběžného pořadí je tak stále Kuss o 26 sekund před Španělem Marcem Solerem a o 1:09 minuty před Evenepoelem. Čtvrté místo patří Kussovu kolegovi z Jumba-Visma Primoži Rogličovi ze Slovinska, jenž ztrácí 1:36 minuty.

Jan Hirt, který se držel se svým stájovým lídrem Evenepoelem až téměř do cíle, dojel s odstupem 6:32 devětapadesátý a celkově zůstal na 37. pozici. Debutant Michal Schlegel obsadil 86. příčku a patří mu 103. místo.

Ve čtvrtek zavede 12. etapa cyklisty z Ólvegy do Zaragozy. V rovinatém finále by po 150 kilometrech měli přijít ke slovu spurteři.

Cyklistický závod Vuelta - 11. etapa (Lerma - La Laguna Negra, 163,2 km):

1. Herrada (Šp./Cofidis) 3:29:17, 2. Grégoire (Fr./Groupama-FDJ) -3, 3. Kron (Dán./Lotto-Dstny) -8, 4. Caicedo (Ekv./EF Education-EasyPost) -12, 5. Thomas (Brit./Ineos Grenadiers) -19, 6. P. Sánchez (Šp./Burgos-BH) -24, ...59. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -6:32, 86. Schlegel (ČR/Caja Rural-Seguros RGA) -9:45.

Průběžné pořadí: 1. Kuss (USA/Jumbo-Visma) 39:27:45, 2. Soler (Šp./SAE Team Emirates) -26, 3. Evenepoel (Belg./Soudal-Quick Step) -1:09, 4. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -1:36, 5. Martinez (Fr./Groupama-FDJ) -2:02, 6. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) -2:16, ...37. Hirt -36:17, 103. Schlegel -1:23:41.