15. ledna 2023 • 15:20

Tituly mistrů ČR v cyklokrosu obhájili Zemanová a Boroš, jenž slavil pošesté

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sen? Sundat Slavii, překonat rekord. Jak žijí americké fotbalistky v Česku?
Vítkovice - Kometa: Au, to bolelo! Obětavý Lakatoš schytal Kučeříkovu bombu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michael Boroš potvrdil roli favorita a nejlepšího domácího cyklokrosaře posledních let a na mistrovství České republiky v Mladé Boleslavi získal již šestý titul. Druhý byl s velkým odstupem Matyáš Kopecký, třetí Jakub Říman. Mezi ženami obhájila prvenství Kristýna Zemanová.Zatímco loni v Kolíně zvítězil až díky závěrečnému finiši, tentokrát na mladoboleslavské trati třicetiletý Boroš prakticky od začátku jasně kraloval. Dosáhl na druhý zlatý hattrick v kariéře. Jeho nadvládu sahající do roku 2017 přerušil pouze Emil Hekele v roce 2020. Boroš tehdy dojel třetí. Vedle šesti titulů má ve sbírce i dvě stříbra a dva bronzy.

Dnes se Boroš opět přiblížil k dosavadním rekordmanům Zdeňku Štybarovi a Radomíru Šimůnkovi staršímu, kteří na domácím šampionátu triumfovali mezi elitou shodně sedmkrát.

Kopecký ztratil na Boroše téměř minutu, Říman ještě dalších 50 sekund. Čtvrtý byl Jan Zatloukal, až pátý nakonec obhájce bronzu Adam Ťoupalík, jenž byl dlouho druhý, ale nejprve ho zbrzdil technický problém a v dalším průběhu i pád.

Devatenáctiletá reprezentantka z týmu Brilon Zemanová se stala českou šampionkou podruhé. Pro stříbro si dojela Julia Kopecky, třetí místo obsadila Nikola Bajgerová.

Zemanová na trati v lesoparku Štěpánka potvrdila roli favoritky a zvítězila s takřka minutovým náskokem. Bajgerová na ni ztratila dokonce přes dvě minuty. Pátá s mankem 25 sekund na bronz skončila veteránka Pavla Havlíková, která má na kontě osm titulů. Zemanová loni v Kolíně přetrhla její nepřetržité kralování od roku 2017.

V závodě juniorů zaskočil Jakub Kuba hlavního favorita Václava Ježka, který bude velkou nadějí české výpravy na světovém šampionátu začátkem února v nizozemském Hoogerheide. Jezdec Dukly Praha slavil triumf s výrazným náskokem 39 sekund, o dalších šest sekund pomalejší byl Ondřej Novotný.

Mezi juniorkami si podle očekávání vedla nejlépe Eliška Hanáková. Druhá byla Vanda Dlasková a třetí Karla Nováková.

Mistrovství České republiky v cyklokrosu v Mladé Boleslavi:

Muži elite (19,32 km): 1. Boroš (Elkov Kasper) 1:03:34, 2. M. Kopecký (Novo Nordisc) -58, 3. Říman (Auto Škoda Mladá Boleslav) -1:48, 4. Zatloukal (Nutrend Specialized) -3:13, 5. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) -4:04, 6. Fiala (ČEZ cyklo Tábor) -4:30.

Ženy elite (11,04 km): 1. Zemanová (Brilon Racing) 42:05, 2. Kopecky (Cc Pavé76) -52, 3. Bajgerová (Mat Atom Deweloper Wroclaw) -2:10.

Junioři (13,8 km): 1. Kuba (Dukla Praha) 44:25, 2. V. Ježek (Brilon Racing) -39, 3. Novotný (Dukla Praha) -46.

Juniorky (8,28 km): 1. Hanáková (Hanak sisters academy) 33:03, 2. Dlasková (Auto Škoda Mladá Boleslav) -1:17, 3. Nováková (Jaroslav Kulhavý Cycling) -3:13.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud