Budou vzorky Armstronga znovu testovány? | iSport.cz
1. října 2008 • 20:45

Budou vzorky Armstronga znovu testovány?

Autor: ČTK
... chce si Lance Armstrong radšej opäť sadnúť „do sedla“ bicykla.
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Pardubice - Plzeň: Šestnáctiletý Jiříček dal Dynamu svůj první extraligový gól, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký cyklista Lance Armstrong by měl před svým plánovaným návratem k závodům dát souhlas k novému otestování vzorků moči, které odevzdal během svého prvního triumfu na Tour de France v roce 1999.S tímto návrhem dnes přišel šéf francouzské antidopingové agentury Pierre Bodry, podle kterého by tím slavný jezdec mohl definitivně ukončit dohady o své dopingové minulosti.

"Chci, aby se jeho comeback odehrál za ideálních okolností. Proto navrhuji, pokud bude souhlasit, aby se kompletně otestovalo šest vzorků z Tour roku 1999. Tímto způsobem může nejlépe dokázat, že během své oslnivé kariéry nepodváděl," uvedl dnes Bordry.

Aféru kolem Armstronga rozpoutal v roce 2005 krátce po jeho sedmém triumfu na Tour a následném ukončení kariéry deník L'Equipe. Francouzský list napsal, že Američan měl před devíti lety pozitivní testy na zakázanou hormonální látku EPO.

Odvolával se na výsledky analýz Armstrongových vzorků, jež byly provedeny až dodatečně po několika letech. V roce 1999 ještě v antidopingových laboratořích nedokázali EPO odhalit.

Obviněním se zabývala Mezinárodní cyklistické unie a nakonec oznámila, že nemá v ruce nic, za co by měla Armstronga potrestat.

Články odjinud


Články odjinud