Lions začali ligu amerického fotbalu vítězně. S Ostravou si poradili 7:0 | iSport.cz
31. března 2019 • 17:04

Lions začali ligu amerického fotbalu vítězně. S Ostravou si poradili 7:0

Autor: afo
Vstoupit do diskuse
0
Liga amerického fotbalu má za sebou úvodní zápasy.
TOP VIDEA
První lajna, zapracování mladých. Redaktor Sportu vyjmenovává důvody, proč má Tampa Stanley Cup
Vémola se pochlubil lvicí Elsou! Opravdu jí první, popsal péči o mládě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Soubojem dvou největších favoritů na titul odstartoval 26. ročník Paddock ligy amerického fotbalu. V něm Prague Lions porazili Ostravu Steelers 7:0 a na pátý pokus dokázali zvítězit na fotbalovém stadionu na Žižkově. V otvíracím zápase dominovaly zejména obrany. Duel rozhodl touchdown Marka Suchého z poloviny první čtvrtiny. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo prolomit prokletí, tedy neslavnou sérii na Žižkově. Sice to nebyl ideální výkon, s výhrou jsme ale spokojení,“ potvrdil Lukáš Rozkošný z Prague Lions.Steelers vstupovali do zápasu s velkým handicapem. Hlavní quarterback Ostravy musel před sezonou na operaci se slepým střevem a do zápasu tak musel nastoupit Alan Kosniovský. V duelu však bylo vidět hodně nepřesností, zejména v útoku se oběma týmům moc nedařilo. „Kluci si asi vzali špatné rukavice, přihrávky moc dobře nechytali. Je co zlepšovat,“ potvrdil Martin Wasserbauer z Ostrava Steelers, který je ve svým 51 letech stále platným hráčem.

Obrana Lions se tak při absenci amerického quarterbacka mohla více zaměřit na běhovou hru Steelers. To se jim podařilo, a tak Pražané nepovolili soupeři ani bod. „Celkově byl výkon obrany dobrý, ale měli jsme ještě víc příležitostí sebrat soupeři míč,” radoval se po zápase obránce Lions Lukáš Rokošný, který si v jednom z klíčových momentů počíhal na přihrávku quarterbacka Kosniovského a věnoval tak míč svému útoku.

O jediný touchdown zápasu se postaral v první čtvrtině Marek Suchý. Ten zachytil dlouhou přihrávku od quarterbacka Michaela Hayese. Lions se mohou radovat z výhry, ale vítězství 7:0 proti soupeři oslabeného o quarterbacka je malou kaňkou na vítězství. „Je to první zápas, takže je ještě pořád co zlepšovat. Musíme být více konzistentní,” dodal Rozkošný.

Další kolo Paddock ligy je na programu příští víkend, kdy Brno Alligators zavítají na hřiště Pilsen Patriots a Pardubice Stallions zahájí sezonu na hřišti nováčka, Ústí nad Labem Blades.

Témata:  fotbal, americký, liga, Lions
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud