Autor: ČTK, adl
2
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Americká golfistka českého původu Jessica Kordová vyhrála turnaj v Lake Buena Vista na Floridě a připsala si šestý triumf na elitním okruhu LPGA. Druhá dcera bývalého tenisty Petra Kordy Nelly skončila třetí.

Obě sestry v závěrečném kole sváděly souboj s další americkou hráčkou Danielle Kangovou. Sedmadvacetiletá Jessica na patnácté jamce Kangovou dostihla, na dalších třech s ní udržela krok a vynutila si rozstřel. V něm porazila Kangovou díky birdie hned na první jamce a zajistila si prémii 180.000 dolarů (3,8 milionu korun). Nelly Kordová zaostala o dvě rány.

„Úžasné. Byl to šrumec. Danielle hrála moc dobře a Nelly se povedla taky spousta birdie. Říkala jsem si: Bože, co se děje?“ uvedla Jessica Kordová, která se dočkala dalšího titulu po téměř třech letech.

Nelly Kordová (vlevo) gratuluje sestře Jessice k triumfu na Floridě

Velký krok k vítězství udělala v sobotu, kdy zahrála kolo na 60 ran a stala se teprve pátou golfistkou v historii LPGA, které se to povedlo. S jedenácti ranami pod par zaostala jen o dva údery za rekordem elitního okruhu, který v roce 2001 vytvořila švédská legenda Annika Sörenstamová.

„Byly to bláznivé dva dny. Včera jsem dala 60 a dostala se zpátky do hry poté, co jsem zakončila druhé kolo třemi bogey. Šílený týden,“ prohlásila vítězka Tournament of Champions.

Golfový turnaj LPGA Tournament of Champions v Lake Buena Vista (par 71, dotace 1,2 milionu dolarů):

1. J. Kordová 260 (65+69+60+66) - v rozstřelu na 1. jamce, 2. Kangová 260 (64+65+63+68), 3. N. Kordová (všechny USA) 262 (65+66+67+64), 4. Čchon In-ke (Korea) 267 (68+65+67+67), 5. Knightová 268 (69+66+67+66) a Stanfordová (obě USA) 268 (67+69+67+65).