Čtyřhra? Jiný sport, říkala squashistka Kubáňová. Byrtus měl honičku | iSport.cz
11. června 2018 • 11:18

Čtyřhra? Jiný sport, říkala squashistka Kubáňová. Byrtus měl honičku

Autor: nne
Česko zná nové squashové šampiony ve čtyřhře.
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poslední sady medailí této sezony ve squashi byly rozdány. O víkendu se v Sadské uskutečnilo domácí mistrovství ve čtyřhrách. Bojovalo se o body v této zábavné a pro squash netradiční disciplíně. A největší hrdinou se stal Viktor Byrtus, který dominoval v mužské kategorii s kolegou Benjamin Bergelem, a se svoji přítelkyní Michaelou Čepovou vyhrál turnaj v mixu. Ze svého prvního titulu ve čtyrhře se mohla radovat také Zuzana Kubáňová, která uspěla s kolegyní Evou Feřtekovou.Má tituly v racketlonu a ve squashi, ale ve čtyřhře? Takový zápis Zuzaně Kubáňové chyběl. „Zjistila jsem, že mě to začalo bavit. Je to hlavně o taktice a parťákovi,“ vyprávěla „raketová žena“ Kubáňová. V Sadské se o víkendu pro účely čtyřhry musela posunout boční stěna – hraje se totiž na širším kurtu. Turnaje se zúčastnilo rekordní počet dvojic, 16 párů v mužích a v mixu, 8 párů pak v kategorii žen. Tam jednoznačně vládla Kubáňová s Feřtekovou.

Specifikum čtyřher? Dlouhé výměny, které mohou trvat i několik minut. „Nejtěžší je udržet pozornost a zvolit správnou taktiku. Je to úplně jiný sport, než singl. Snažili jsme se proto měnit tempo hry a překvapovat zepředu,“ prozradila Kubáňová, která společně s Feřtekovou porazila ve finále 2:1 na sety Michaelu Čepovou a Denisu Rohunovou.

Největší honičku o víkendu v Sadské měl Viktor Byrtus. Společně Benjaminem Bergelem si poradili s tradičními finálovými účastníky Michalem Jirkou a Michalem Valentou. Poté ještě nastoupil do „královské disciplíny“, jak někdy bývá nazývána kategorie smíšených dvojic. Tam nastoupil po boku své přítelkyně Michaely Čepové. „Speciální to určitě bylo. Rozumíme si také na kurtu, bylo to fajn,“ popisoval Byrtus, který své kolegyni na kurtu nemusel skoro vůbec radit. „Každý jsme si hlídali svoje a před zápasem jsme věděli, co přesně budeme hrát.

Během soboty stihl Byrtus vyhrát osm zápasů. „V mužích jsme nenašli žádnou dvojici, která by nám dala set. V mixu jsme v těžkém finále ztratili jeden. Fyzicky to bylo o něco málo náročnější než běžné turnaje,“ tvrdil Byrtus, velký talent domácí squashové scény.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud