17. května 2019 • 07:53

Začíná finále squashové extraligy týmů. Viktoria Brno touží po titulu!

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Většinou Viktoria Brno Sportprofit vyhraje základní část, ve finále ji pak porazí SC Strahov. Takový je obvyklý scénář posledních let v domácí squashové extralize týmů. O změnu se pokusí Daniel Mekbib, Martin Švec nebo Ondřej Uherka v letošním roce. „Naposledy jsme titul vyhráli před šesti lety. Společně hrajeme opravdu dlouho, už bychom si úspěch opravdu zasloužili,“ prohlásil Švec. Vyvrcholení extraligy týmů se uskuteční o víkendu v Brně v centru Viktoria. Do bojů se vrhnou jak muži, tak ženy. O vítězích se rozhodne v neděli.Už osmnáct titulů vybojovali squashisté pražského týmu SC Strahov. Kde je jejich největší síla? Většinou do svých řad angažuje kvalitní zahraniční hráče. To se dá očekávat také v letošním roce. Předpokládá se, že by v Brně mohl nastoupit Jordánec Mohammad Al Sarraj nebo Kolumbijec Juan Camilo Vargas. „Myslím, že v letošním roce nebude Strahov tak silný. Vidíme velkou šanci urvat po několika letech skvělý výsledek,“ dodal Daniel Mekbib, v současné době domácí jednička.

SC Strahov vyzve v sobotním semifinále tým Viktoria Brno Hanya. V tom druhém se utká Viktoria Brno Sportprofit proti Buldoci - SCC Hradec Králové. A soupiska brněnského týmu je nabitá českými reprezentanty – Mekbib, Švec a Uherka, kteří jezdí celoročně po turnajích PSA. „Šance jsou veliké. Chceme, aby extraligový titul v Brně zůstal,“ vyhlásil Švec, kterému týmové soutěže vyhovují. „Celý rok jezdíme po světě a jsme sami. Tohle si užívám. Zvlášť naše parta je výjimečná – máme nejsilnější český tým. Za těch několik let, co spolu hrajeme, jsme se hodně posunuli. Teď by to chtělo zlatou tečku.“

Velmi napínavé to bude mezi ženami. O čtvrtý mistrovský titul bude usilovat FOTOROBOT. V sobotním semifinále se utká s týmem Squash Modrý svět, který se v loňském roce dostal do finále. Druhé semifinále tvoří Viktoria Brno Kabel-A.T. vs. SC Otec - TOPO ženy A. Úvodní duely se uskuteční v sobotu od 14:00. Finále žen je na programu v neděli od 14:30, mužů zase od 17:00. Squashové souboje hostí brněnská Viktorie.

Témata:  extraliga, týmy, squash
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud