Začíná finále squashové extraligy týmů. Viktoria Brno touží po titulu! | iSport.cz
17. května 2019 • 07:53

Začíná finále squashové extraligy týmů. Viktoria Brno touží po titulu!

Autor: nne
Squashový klub ze Strahova bude útočit na osmnáctý titul.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak vsadit na Slavii a Plzeň proti outsiderům ve vysokých kurzech? SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak vsadit na Slavii a Plzeň proti outsiderům ve vysokých kurzech?
Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Většinou Viktoria Brno Sportprofit vyhraje základní část, ve finále ji pak porazí SC Strahov. Takový je obvyklý scénář posledních let v domácí squashové extralize týmů. O změnu se pokusí Daniel Mekbib, Martin Švec nebo Ondřej Uherka v letošním roce. „Naposledy jsme titul vyhráli před šesti lety. Společně hrajeme opravdu dlouho, už bychom si úspěch opravdu zasloužili,“ prohlásil Švec. Vyvrcholení extraligy týmů se uskuteční o víkendu v Brně v centru Viktoria. Do bojů se vrhnou jak muži, tak ženy. O vítězích se rozhodne v neděli.Už osmnáct titulů vybojovali squashisté pražského týmu SC Strahov. Kde je jejich největší síla? Většinou do svých řad angažuje kvalitní zahraniční hráče. To se dá očekávat také v letošním roce. Předpokládá se, že by v Brně mohl nastoupit Jordánec Mohammad Al Sarraj nebo Kolumbijec Juan Camilo Vargas. „Myslím, že v letošním roce nebude Strahov tak silný. Vidíme velkou šanci urvat po několika letech skvělý výsledek,“ dodal Daniel Mekbib, v současné době domácí jednička.

SC Strahov vyzve v sobotním semifinále tým Viktoria Brno Hanya. V tom druhém se utká Viktoria Brno Sportprofit proti Buldoci - SCC Hradec Králové. A soupiska brněnského týmu je nabitá českými reprezentanty – Mekbib, Švec a Uherka, kteří jezdí celoročně po turnajích PSA. „Šance jsou veliké. Chceme, aby extraligový titul v Brně zůstal,“ vyhlásil Švec, kterému týmové soutěže vyhovují. „Celý rok jezdíme po světě a jsme sami. Tohle si užívám. Zvlášť naše parta je výjimečná – máme nejsilnější český tým. Za těch několik let, co spolu hrajeme, jsme se hodně posunuli. Teď by to chtělo zlatou tečku.“

Velmi napínavé to bude mezi ženami. O čtvrtý mistrovský titul bude usilovat FOTOROBOT. V sobotním semifinále se utká s týmem Squash Modrý svět, který se v loňském roce dostal do finále. Druhé semifinále tvoří Viktoria Brno Kabel-A.T. vs. SC Otec - TOPO ženy A. Úvodní duely se uskuteční v sobotu od 14:00. Finále žen je na programu v neděli od 14:30, mužů zase od 17:00. Squashové souboje hostí brněnská Viktorie.

Témata:  squash, extraliga, týmy
 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud