7. listopadu 2008 • 16:37

Italské dostihy po měsíční stávce startují

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po měsíční přestávce se na italská závodiště opět vrátí dostihový provoz. Dostihoví profesionálové se totiž v Itálii spojili proti rozhodnutí vlády Silvia Berlusconiho.Italská vláda chtěla silně omezit podíl dostihového sportu na výtěžcích ze sázek, a vstoupili do stávky. Tu vedli 27 dní, než Berlusconi jejich požadavky částečně vyslyšel.

Na základě dohody s politiky se nyní o víkendu rozjedou cvalové dostihy na třech místech, na sobotní mítink do Milána vyrazili i čeští překážkoví koně. Dostih Premio Lainate (dotace 55.000 eur, 4000 m) má na startu svěřence trenéra Josefa Váni Belmonta v sedle s šampionem českých žokejů Josefem Bartošem.

"Nese nejvyšší váhu v poli a jde do boje se zkušenějšími soupeři. Věřím ale, že ostudu neudělá," uvedl Váňa.

Jeho kolega Čestmír Olehla veze do Itálie dva koně, s nimiž bude startovat Jan Faltejsek. Jaady se zúčastní dostihu Premio del Prato na čtyři kilometry o 58.000 eur, na start Premio G. Belingiery (84.700 eur, 3600 m) se postaví Ronino.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, dostihy, itálie, stávkaKlasická verze
Mobilní verze