Squashista Koukal získal titul v ricochetu | iSport.cz
14. června 2009 • 08:26

Squashista Koukal získal titul v ricochetu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Jan Koukal
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Squashista Jan Koukal se stal poprvé domácím mistrem republiky v ricochetu. Koukal, jehož desetiletá nadvláda na českých squashových šampionátech letos skončila, dostal pro turnaj v ricochetu divokou kartu a v sobotním finále porazil Jana Veselého 3:1."Bylo to spíš zpestření, protože squashová sezona končí, ale taky jsem chtěl letos vyhrát nějaký titul a tohle byla poslední šance," řekl ČTK Koukal, který se na divoké kartě dohodl právě s Veselým po společném tréninkovém setu asi čtrnáct dnů před turnajem.

Pětadvacetiletý Koukal je prvním mistrem v ricochetu po Miloši Pokorném, jenž získal předchozích dvanáct titulů. Letos ale nehrál kvůli zraněnému kotníku.

Ricochet vznikl v 80. letech 20. století. Na rozdíl od squashe se počítá do 15 bodů, může se hrát i o strop, raketa je kratší a hřiště je menší. "Je (ricochet) rychlejší na reakce, je intenzivnější a neumím hrát o strop, takže jsem hrál squashově. Překvapoval jsem údery do protipohybu a těžil ze svého dobrého pohybu," uvedl Koukal.

U ricochetu ale nezůstane. Už příští týden jede na turnaj PSA do Francie, koncem měsíce se ožení a pak bude hrát v Malajsii.

Témata:  sport, squash, ricochet, Koukal
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud